Zavřít reklamu

iPad od Applu je multifunkční zařízení, které můžete využít k celé řadě různých účelů. Kromě jiného vám jablečný tablet můžete skvěle posloužit také coby virtuální zápisník pro vaše poznámky, úkoly, záznamy a zápisky. V dnešním článku si představíme pět aplikací, které můžete efektivně využít coby zápisník pro iPad.

OneNote

OneNote je skvělá aplikace z dílny společnosti Microsoft, která vám poslouží k pořizování zápisků všeho druhu na všech vašich zařízeních, a využít ji můžete také v rozhraní webového prohlížeče. OneNote pro iPad nabízí možnost vytváření zápisníků s texty všeho druhu, možnost psaní i kreslení, úprav, sdílení a spolupráce. Kromě toho také výborně spolupracuje s Apple Pencil.

Aplikaci OneNote stáhnete bezplatně zde.

Notability

Další skvělou aplikací, kterou můžete využít k pořizování zápisků na vašem iPadu, je Notability. Tato aplikace vám nabízí spoustu nástrojů pro psaní, skicování, anotace i úpravy vašich poznámek a zápisků, možnost vytváření zápisníků i dalších druhů dokumentů včetně hlasových záznamů, podporu Apple Pencil i režim pro prezentace. Aplikace je ke stažení zdarma, pro získání prémiových funkcí (neomezené úpravy, automatické zálohování, rozpoznání ručního psaní a další) je zapotřebí předplatné, jehož cena začíná na 79 korunách měsíčně.

Aplikaci Notability stáhnete bezplatně zde.

Notion

Pokud je řeč o aplikacích pro zápisky, nelze nezmínit Notion. Jedná se o multiplatformní a funkcemi doslova nabitý nástroj, který můžete využít prakticky pro vše od poznámek přes seznamy úkolů až pro rozepisování kódu. Notion můžete využít na všech vašich Apple zařízeních, stejně jako v prostředí webového prohlížeče. V této aplikaci budete moci vytvářet složky dokumentů, zápisníky i rozsáhlé projekty, využít funkci spolupráce v reálném čase, pracovat s mediálními soubory a spoustu dalšího.

Aplikaci Notion stáhnete bezplatně zde.

Moleskine Journey

Moleskine je nejenom výrobcem ikonických diářů a zápisníků. Tato firma nabízí také hrstku aplikací pro Apple zařízení. Jednou z těchto aplikací je Moleskine Journey – multiplatformní virtuální zápisník v nezaměnitelném Moleskine stylu. Tuto aplikaci můžete využít k deníkovým i jiným zápiskům, přidávat mediální obsah, seznamy úkolů ke splnění, připomínky a mnoho dalšího. Aplikace je ke stažení zdarma, po uplynutí zkušební doby je zapotřebí aktivovat předplatné, jehož cena začíná na 119 korunách měsíčně.

Aplikaci Moleskine Journey stáhnete bezplatně zde.

Poznámky

Pokud vás zatím nezaujala ani jedna z aplikací v našem dnešním výběru, můžete zkusit dát šanci nativním Poznámkám, které v prostředí operačního systému iPadOS nabízí překvapivě velké množství možností. Poznámky na iPadu nabízí možnost práce se složkami, zamykání zápisků, samozřejmostí je také možnost úpravy textu, anotace, kreslení a podpora Apple Pencil. V nativních Poznámkách na iPadu můžete kromě tradičního textu vytvářet také seznamy či tabulky, díky iCloudu bude váš obsah synchronizován napříč zařízeními.

Apple Poznámky stáhnete bezplatně zde.

.