Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře jsme vám už několikrát představili různé aplikace, sloužící k předpovědi počasí. Spoustu lidí ale kromě aktuální počasí zajímá například také kvalita a čistota vzduchu v jejich okolí. Právě k tomuto účelu slouží aplikace Plume Labs, kterou si představíme v dnešním díle našeho seriálu o iOS aplikacích.

Vzhled

Hned po spuštění aplikace Plume Labs se vám zobrazí trojice úvodních obrazovek se základními informacemi o funkcích aplikace, poté následuje výzva k registraci nebo přihlášení. Aplikace Plume Labs bohužel nepodporuje rychlou registraci přes Google účet, sociální sítě ani s pomocí funkce Sign in with Apple. Po odsouhlasení přístupu aplikace k vaší aktuální poloze a úpravě notifikací se dostanete na hlavní stránku aplikace. V její horní části se nachází panel s informacemi o kvalitě ovzduší v místě vaší aktuální polohy, v pravém horním rohu se nachází ikonka s tlačítkem “+” pro přidání dalšího města. V levém horním rohu se nachází tlačítko pro přechod do menu, ve kterém můžete spravovat pořadí zobrazených oblastí.

Funkce

Funkce aplikace Plume Labs je zcela jasná – poskytnout uživatelům podrobné údaje o stavu kvality ovzduší prakticky kdekoliv na světě. Po klepnutí na panel s vybraným městem se vám zobrazí podrobné údaje o úrovni znečištění, přítomnosti a úrovni konkrétních prvků nebo třeba o tom, zda je aktuální situace vhodná pro jízdu na kole, běh venku, piknik. Nechybí také info o tom, které skupiny obyvatel jsou danou situací nejvíce ohrožené. U žádné z položek nechybí podrobnější informace, součástí každé z karet je také základní přehled o aktuálním počasí. V aplikaci si můžete nastavit různé motivy, aktivovat notifikace s předpovědí a přizpůsobit prioritu zobrazovaných informací. Plume Labs je zcela zdarma, bez nákupu v aplikaci.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více