Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře jsme si v minulosti představili několik různých aplikací, které slouží ke sledování spánku, jeho kvality a všeho, co s ním souvisí. Jednou z nich je i SleepWatch by Bodymatter, na kterou se v dnešním článku podíváme podrobněji.

Vzhled

Uživatelské rozhraní aplikace SleepWatch je laděné do příjemné tmavomodré barvy. Na liště ve spodní části displeje najdete tlačítka pro zobrazení denního přehledu, nejnovějších poznatků, trendů, zajímavých článků a pro nastavení. V horní části aplikace se pak nachází karty s jednotlivými dny a v levém horním rohu najdete tlačítko pro přechod do kalendářního zobrazení. Na ploše hlavní obrazovky najdete grafy s přehledy za uplynou noc, ve spodní části hlavní obrazovky můžete zadávat dodatečné poznámky k vašemu spánku (jídlo, alkohol, stres, cvičení a další).

Funkce

Aplikace SleepWatch se nejlépe používá ve spolupráci s Apple Watch, příslušná data do ní ale v případě potřeby můžete zadat také ručně, případně pro účely sledování vašeho spánku můžete používat iPhone. Na této aplikaci je sympatické, že kromě zpětné vazby nevyžaduje žádnou zvláštní aktivitu ze strany uživatele – nabízí totiž funkci automatické detekce a sledování spánku, takže stačí jen mít v posteli nasazené Apple Watch. V rámci aplikace SleepWatch pak získáte údaje o délce spánku, jeho kvalitě, poměru hlubokého i lehkého spánku, počtu případných probuzení v průběhu noci, ale také o vaší srdeční aktivitě v průběhu spánku a o tom, jak moc byl váš spánek efektivní.

Všechny potřebné údaje si můžete prohlédnout v přehledných podrobných grafech, aplikace od vás také zjišťuje, jak moc se po spánku cítíte odpočatí. SleepWatch je ke stažení zdarma, kromě bezplatné základní verze nabízí za 109 korun měsíčně prémiovou verzi, v rámci které získáte funkci probuzení v nejlehčí fázi spánku, pokročilé režimy měření a sledování, personalizované notifikace, pokročilé měření srdeční aktivity v průběhu spánku a další „bonusy“.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více