Zavřít reklamu

Čas od času vám na stránkách Jablíčkáře představíme buďto aplikaci, kterou Apple nabízí na hlavní stránce svého App Storu, nebo aplikaci, která nás zkrátka z jakéhokoli důvodu zaujala. Dnes se  podíváme o něco podrobněji na aplikaci s názvem Speechify, která slouží k převodu psaného textu na iPhonu na řeč.

Důvody pro převádění psaného textu na řeč mohou být různé – někdo tuto funkci využívá v rámci zpřístupnění, jiní uživatelé si zase tímto způsobem přehrávají nejrůznější články, dokumenty, recepty, audioknihy a další texty, zatímco se souběžně věnují jiné činnosti. Ať už jsou vaše důvody pro využívání funkce hlasitého předčítání textu jakékoliv, určitě byste měli vyzkoušet aplikaci Speechify, která v tomto směru patří mezi ty velmi oblíbené. Speechify vám dokáže nahlas přečíst prakticky jakýkoliv text za podmínek, které si vy sami určíte. Nabízí podporu pro více než pět desítek různých jazyků včetně češtiny, umožňuje přizpůsobení všech možných parametrů předčítání včetně rychlosti, a nabízí také třeba funkci skenování textu za pomoci fotoaparátu vašeho iPhonu nebo přímého importu nejrůznějších internetových článků.

Aplikace Speechify umožňuje také integraci s cloudovými úložišti, jako je třeba iCloud, Google Drive nebo třeba Dropbox. Aplikace je ke stažení zdarma, můžete se ale rozhodnout také pro placenou verzi, v jejímž rámci získáte přístup k vylepšeným hlasům v HD kvalitě a dalším bonusovým funkcím. Prémiové funkce si můžete po dobu tří dnů vyzkoušet zdarma, poté vás aplikace vyjde na 3950 korun ročně. Po prvním spuštění se vás Speechify zeptá, k jakému účelu budete tuto aplikaci nejčastěji používat. Poté budete provedeni dalšími kroky počátečního nastavení a přizpůsobení včetně výběru jazyka. Při samotném přehrávání si můžete přizpůsobit jeho rychlost, pohybovat se v textu zpět a dopředu, přidávat poznámky a záložky, vyhledávat v textu nebo upravovat samotný text.

Aplikaci Speechify stáhnete bezplatně zde.

.