Zavřít reklamu

Plánování a tvorba úkolů může být někdy poměrně náročnou záležitostí, a je velmi snadné ztratit o jednotlivých úkolech a úlohách přehled. Pro lepší plánování a tvorbu úkolů slouží v App Storu řada různých aplikací, které vám na stránkách Jablíčkáře postupně představujeme. Dnes přišla na řadu aplikace s názvem TickTick.

Vzhled

Aplikace TickTick nenásleduje trend úvodních a přihlašovacích / registračních obrazovek – okamžitě po svém spuštění vás přivede přímo na hlavní plochu. V jejím levém panelu naleznete tlačítka pro registraci a úpravu profilu (TickTick nabízí podporu funkce Sign in with Apple), seznam úkolů, přechod do kalendáře, vyhledávání a nastavení. Samotná plocha pak sestává z panelu s přehledem Dnes, inboxem, štítky a tlačítkem pro přidání nového seznamu, v pravém horním rohu najdete možnosti pro další práci se seznamem (sdílení, řazení, tisk a další).

Funkce

TickTick je skvěle vypadajícím nástrojem, umožňujícím tvorbu a správu úkolů a seznamů. Kromě tvorby seznamů úkolů můžete v aplikaci TickTick využít také funkci Pomo timer, která vám pomůže s lepším soustředěním, nebo si nastavit nové návyky, které byste si chtěli osvojit. Aplikace nabízí integrovaný kalendář, možnost hlasového zadávání a integrace se Siri, integraci s IFTTT, Alexou od Amazonu nebo třeba Google Assistant, možnost importu a exportu z a do aplikací třetích stran, možnost tvorby chytrých a sdílených seznamů i bohaté možnosti přizpůsobení vzhledu a volby motivů. K lepšímu rozlišení jednotlivých úkolů můžete použít štítky, přidávat k úkolům přílohy, používat šablony nebo využít zabezpečení za pomoci kódového zámku nebo Touch ID.

Závěrem

TickTick je překvapivě výkonná aplikace se spoustou funkcí a možností. Stejně jako řada jiných aplikací tohoto typu nabízí i TickTick prémiovou verzi, ve které najdete více možností kalendářního přehledu, možnost nastavení widgetů, bonusové motivy a další benefity. Za prémiovou verzi zaplatíte 69 korun měsíčně. Aplikace TickTick je multiplatformní.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.