Zavřít reklamu

Hodinky od kalifornského giganta jsou bezesporu užitečným nástrojem nejen ke komunikaci, ale také jakožto zdravotnická pomůcka. V našich končinách však bohužel stále není k dispozici podpora eSIM, k plnohodnotnému používání tedy potřebujeme mít v dosahu iPhone. Samozřejmě se ale může jednoduše stát, že váš iPhone třeba zapomenete doma, anebo se ocitnete v jiné situaci, kdy jej u sebe jednoduše mít nebudete. Proto si v rámci tohoto článku ukážeme několik funkcí na Apple Watch, které na nich zvládnete bez iPhonu v dosahu.

Komunikace prostřednictvím chatovacích aplikací

Jestli jste se ocitli v situaci, kdy u sebe nemáte telefon, ale potřebujete se s někým na určité věci domluvit, není ještě všem dnům konec. Pokud má druhá osoba mobilní data a vám se podaří najít Wi-Fi síť a připojit se k ní, můžete si s ní psát pomocí několika chatovacích aplikací, mezi které patří například iMessage, Viber či Messenger. Navíc k tomu, pokud druhá strana používá iPhone, tak jí dokonce můžete zavolat s pomocí FaceTime, samozřejmě jen v podobě audiohovoru. Volání skrz reproduktor hodinek nemusí být úplně komfortní, můžete si však k Apple Watch připojit například AirPody. Nutno podotknout, že tohle nouzové řešení můžete využít jen u Apple Watch Series 4 a novějších. Co však hodinky od Applu neumí je připojení k veřejným sítím vyžadujícím přihlášení, tarif nebo speciální profil. Takové sítě bývají zpravidla v MHD, obchodních centrech, školách nebo hotelech.

watchOS 7:

Použití Siri

Je pravda, že hlasová asistentka Siri vám při komunikaci trn z paty nevytrhne, na druhou stranu je dobré vědět, že při dostupnosti internetového připojení ji můžete využít. Pomocí ní je možné psát zprávy, zahajovat hovory, diktovat události v kalendáři, vytvářet připomínky a spoustu dalších věcí, tudíž vám plno úkonů může výrazně urychlit a ušetřit tím spoustu času.

Navigace na určité místo

Nativní Mapy bohužel offline navigaci nepodporují, pokud však do daného cíle netrefíte, existuje jednoduché řešení. Nejprve načtěte trasu pomocí internetového připojení a poté se řiďte navigačními pokyny. V této chvíli se podle hodinek zvládnete na potřebné místo dopravit, a i když se v případě Apple Map o kdovíjak oblíbenou službu nejedná, v této situaci vám mohou perfektně pomoci. Jedinou podmínkou pro použití této funkce je, abyste měli Apple Watch Series 2 a novější, jelikož starší generace nedisponují GPS.

Poslech hudby a podcastů

Pokud často běháte, posilujete nebo jinak s Apple Watch sportujete, asi víte, že si do nich můžete stáhnout hudbu či podcasty a s připojenými Bluetooth sluchátky poslouchat. Poslouchání hudby na Apple Watch je velmi jednoduché a je fuk, zdali používáte Apple Music, anebo jste si skladby stáhli z internetu. Pokud si chcete nějakou hudbu do Apple Watch přidat,tak stačí na iPhonu přejít do aplikace Watch, klepnout na Hudba a rozkliknout možnost Přidat hudbu. Zde si vyberte playlisty, skladby, alba nebo umělce, a aby se hudba do hodinek synchronizovala, připojte je k napájení. Co se pak týče podcastů, v nativních se do hodinek automaticky stahují epizody těch sledovaných, pokud jsou zrovna Apple Watch připojené ke zdroji napájení.

Prohlížení webových stránek

Na našem magazínu jsme již několikrát zmiňovali, že je možné na hodinkách od Applu využívat webový prohlížeč. To ale samozřejmě můžete i mimo dosah telefonu, jste-li připojeni k Wi-Fi síti. V tomto případě je ale nutné, abyste se nějakým způsobem dostali k URL adresám, které poté můžete rozklepnout. Stránky si můžete buď poslat v rámci aplikace Zprávy (viz odkaz níže), popřípadě na váš Mail. Využít můžete také Siri, kterou stačí o otevření konkrétní stránky poprosit. Takto se jednoduše dostanete v rámci vašich Apple Watch na webovou stránku i bez iPhonu.

.