Zavřít reklamu

Jedním ze zajímavých bodů Keynote v rámci letošní WWDC bylo představení operačního systému macOS Catalina. Ten jako obvykle přináší řadu zajímavých nových vylepšení a funkcí. Jednou z nich je i nástroj s názvem Sidecar (Boční panel). Díky němu je možné konečně využívat iPad jako externí monitor k Macu, aniž by pro tyto účely bylo nutné pořizovat další software či dokonce hardware. Uživatelé jsou z vidiny funkce Sidecar nadšeni, věc má ale malý háček.

Funkci Sidecar totiž bude ve skutečnosti podporovat jen omezené množství Maců. Některé modely nebudou se Sidecar kompatibilní, jiné zase navzdory kompatibilitě neumožní uživateli využívat všech výhod funkce. Mezi ně patří nejen schopnost fungovat jako druhý monitor Macu – Sidecar nabízí také podporu Apple Pencil, díky které může iPad fungovat jako grafický tablet, a u Maců bez vestavěného Touch Baru zase dovede zobrazit jeho ovládací prvky.

Steve Troughton-Smith na svém twitterovém účtu zveřejnil seznam Maců, které budou funkci Sidecar podporovat. Jedná se o sedmadvacetipalový iMac Late 2015 nebo novější, iMac Pro, MacBook Pro 2016 nebo novější, MacBook Air 2018, MacBook 2016 a novější,  Mac Mini 2018 a pouze letošní Mac Pro. Zveřejnil také screenshot seznamu počítačů, které podporu Sidecar nenabídnou.

Existuje řešení

Pokud jste svůj počítač na seznamu nenašli, nemusíte zoufat. Troughton-Smith totiž zveřejnil také způsob, jakým lze i u těchto Maců funkci Sidecar zprovoznit, nenabízí na něj ale žádnou záruku. Stačí jednoduše do  Terminálu zadat následující příkaz:

defaults write com.apple.sidecar.dosplay allowAllDevices -bool YES

Existuje navíc jistá pravděpodobnost, že s příchodem oficiální verze operačního systému macOS Catalina Apple seznam podporovaných počítačů ještě rozšíří.

Apple-macOS-Catalina-sidecar-ipad monitor
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.