Zavřít reklamu

Pokud patří mezi vaše pracovní nástroje také Mac, tak k němu dost možná máte připojený nějaký externí monitor pro rozšíření pracovní plochy. Kromě klasických monitorů můžete k rozšíření pracovní plochy vašeho Macu využít také iPad, a to prostřednictvím nativní funkce Sidecar. Tato funkce je k dispozici od macOS 10.15 Catalina a umožňuje jednoduché používání iPadu jakožto druhý monitor. Pro aktivaci Sidecar stačí, abyste iPad přiblížili k Macu, poté v horní liště klepnuli na ikonu AirPlay a nakonec zde zvolili váš iPad. Rozvržení obrazovek však nemusí být po prvním připojení přesně podle vašich představ.

Jak na Macu změnit pozici iPadu připojeného přes Sidecar

Jestliže jste si k Macu poprvé prostřednictvím funkce Sidecar připojili iPad, abyste jej mohli využít jakožto druhý monitor, tak vám nativní rozvržení obrazovek nemusí úplně vyhovovat, Zatímco chcete mít iPad například vlevo, tak si systém může myslet, že jej máte napravo (a naopak), což samozřejmě není vůbec ideální. Pro změnnu pozice iPadu připojeného přes Sidecar postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste váš iPad k Macu připojili.
  • Jakmile se s iPadem spojíte, tak na Macu klepněte vlevo nahoře na ikonu .
  • Poté se zobrazí rozbalovací menu, ve kterém klepněte na kolonku Předvolby systému…
  • Tímto se otevře nové okno se všemi dostupnými sekcemi pro úpravu předvoleb.
  • V rámci tohoto okna najděte a rozklikněte sekci Monitory.
  • Nyní se v horním měnu přesuňte do záložky Uspořádání.
  • Zde už jen stačí, abyste obrazovku iPad chytnuli a přesunuli tam, kam potřebujete.

Kromě horizontální pozice monitoru se nebojte upravit také tu vertikální, tzn. obrazovku posuňte i výše či níže, aby byl přechod co možná nejplynulejší. Naprosto stejným způsobem lze také změnit pozici všech ostatních monitorů, které jsou k dispozici. V případě, že byste si chtěli zobrazit dostupná nastavení pro Sidecar, která obsahují například možnosti pro změnu pozice bočního panelu a Touch Baru, tak stačí, abyste otevřeli Předvolby systému, a poté sekci Sidecar.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více