Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

iPad od Applu podle posledních dat analytické společnosti IDC mezi tablety i nadále dominuje. Trhu se ale celkově tolik nedaří a také podíl iPadu trochu klesl. Ve druhém kalendářním kvartálu Apple letos prodal 10,9 milionu iPadů, což je oproti 13,3 milionu prodaných kusů za stejný kvartál v roce 2014 poměrně výrazný pokles. Podíl iPadu na trhu pak meziročně klesl takřka o tři procenta, z 27,7 % na 24,5 %.

Samsung, dvojka na trhu, rovněž zaznamenal nižší prodeje i mírný propad podílu. Korejská korporace prodala ve druhém čtvrtletí letošního roku 7,6 milionu tabletů, což je o milion méně, než tomu bylo ve stejném období rok před tím. Podíl společnosti na trhu klesl z 18 na 17 procent.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Naopak lépe než před rokem se dařilo společnostem Lenovo, Huawei a LG. Pro úplnost je nutné upozornit, že IDC do statistiky započítává kromě klasických tabletů i hybridní počítače 2v1. Lenovo každopádně prodalo o 100 tisíc tabletů více než v roce 2014 a jeho podíl vystoupal ze 4,9 % na 5,7 %.

Firmy Huawei i LG, které se v prodejích tabletů dělí o 4. místo, letos shodně prodaly 1,6 milionu tabletů a jejich růst je obdivuhodný. Společnost Huawei si v prodejích meziročně polepšila o více než 800 tisíc prodaných kusů a růst firmy v tomto odvětví lze tedy vyčíslit na 103,6 procenta. To je na trhu, který se o 7 procent propadl, číslo skutečně pozoruhodné. Podobně zazářilo i LG, které ještě před rokem prodalo jen 500 tisíc tabletů a jeho růst je tedy na první pohled ještě impozantnější, činí 246,4 %. Podíl firmy na trhu díky tomu vyrostl na 3,6 %.

Ostatní značky se skrývají pod souhrnným označením „Ostatní“. Také ty ovšem celkově prodaly o 2 miliony zařízení méně, než se jim podařilo před rokem. Jejich podíl na trhu pak klesl o 2 procenta na 20,4 procent.

Zdroj: IDC

Diskuze k článku

    odzaciatku som vravel ze toto je velky omyl.

celý text

Čtěte více