Zavřít reklamu

Společnost Kantar dnes zveřejnila nejnovější data, zaměřující se na tržní podíl nejpopulárnějších mobilních platforem, napříč největšími světovými trhy. Tyto průzkumy se objevují každý kvartál a čtenáři si tak mohou udělat poměrně jasnou představu o tom, jak si jejich oblíbená mobilní platforma vede napříč světovými trhy. Kantar se zaměřuje především na USA, Čínu, Japonsko, Austrálii a pět největších evropských trhů, mezi které patří Velká Británie, Francie, Německo, Španělsko a Itálie.

Podle těchto údajů si Apple vedl poměrně dobře v USA, kde společnost dosáhla meziročního nárůstu o 3,7% a v současné době iOS zabírá 35% trhu, oproti Androidu, který si pro sebe zabírá 63,2% trhu a meziročně se o necelá 3% propadl. Podobný trend je možné vysledovat i v Číně, kde Apple povyrostl o 4,3% na úkor Androidu (-4%). Dobře si Apple vedl také v Německu (+2,3%), Francii (+1,7%), Španělsku (+4,4%), Austrálii (+0,9%) a Itálii (+0,4%).

Naopak ne příliš pozitivní výsledky ohledně prodeje iPhonů Apple zaznamenal ve Velké Británii, kde se platforma iOS meziročně propadla o dva procentní body. Na všech sledovaných trzích tragicky dopadl Windows Mobile, který už několik dlouhých měsíců umírá. Před pár dny to dokonce uznal i ředitel jejich vlastní mobilní divize. K výše zmíněným statistikám je nutné podotknout, že se jedná o data z doby před představením nového iPhonu 8 a iPhonu X. Dá se očekávat, že se v následujících měsících prodeje iPhonů zlepší ještě o něco více.

Zdroj: Marketwired

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.