Zavřít reklamu

Podle dat analytické společnosti Strategy Analytics se prodeje iPadů ve čtvrtém kvartálu roku 2018 opět zvýšily. Z 13,2 milionů prodaných iPadů ve stejném období v roce 2017 totiž toto číslo vzrostlo na 14,5 milionu, což představuje nárůst přibližně o 10 %.

Strategy Analytics odhaduje průměrnou cenu iPadu na 463 dolarů, což je o 18 dolarů více oproti loňskému roku. To však není žádným překvapením, jelikož Apple v roce 2018 iPady Pro zdražil. V roce 2017 stál totiž nejlevnější model 649 dolarů, zatímco iPad Pro 2018 startuje na 799 dolarech. Apple stále drží prvenství v počtu prodaných tabletů, jelikož jeho hlavní konkurent Samsung prodal přibližně 7,5 milionů tabletů, což je pouze poloviční číslo oproti jablečné společnosti.

Co se týče operačního systému, zde vede Android, který pokrývá 60 procent celého trhu s tablety. Toto číslo je ale pochopitelné, protože tablety s Androidem se dají sehnat doslova za pár stovek, zatímco nejlevnější iPad stojí devět tisíc. Celkové příjmy z iPadu vzrostly na 6,7 miliardy, což je 17 % nárůst oproti roku 2017.

iPad si tak vede skvěle, což se o iPhonu říct nedá. Jeho prodeje se totiž v posledním kvartálu roku 2018 propadli o téměř 10 milionů, což je pro Apple obrovskou ztrátou, kterou musí iPady dohnat nejspíše i v letošním roce.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

    Dlouho jsem s iPadem váhal. Nebyl mi jasný smysl zařízení. Měl jsem obavu, že je to dobré jen na hry. Přítelkyně měla roky iPad Pro a zdálo se mi, že využití je sporné. Teď jsem si koncem prosince koupil iPad 2018 128GB. Přikoupil jsem k tomu hned podsvícenou klávesnici ZAGG za 2600 korun. Po více jak měsíci jsem nadšen. Mám v tom plnohodnotný Word a Excel, fungují stejně jako na PC. Když nehraju hry nebo nesleduju TV tak výdrž 3 dny. Starý notebook s Linuxem jsem od té doby nepustil. V práci jsem k tomu připojil přes wifi tisknárnu i skener. Klávesnice ZAGG taky pecka. Už chápu, že tím spousta lidí nahrazuje notebook. Na programování mám Mac, na vše ostatní iPad. Neskutečně mobilní, ihned připravené k práci. Nelituju ani jediné korun. Navíc jsem ho v akci koupil za 10200. Android v té ceně aky nabízí papírově dobré stroje, ale iPad prostě funguje skvěle. Telefony má android asi lepší, ale tablety ani náhodou. A s tím, že vše dělám na ipadu, mi v pohodě stačí malinkatej SE.

    Tak tak. iPad je pro mě “klíčové” zařízení. Kdybych se musel rozhodnout jaké jedno zařízení mužů dal používat, iPad by to vyhrál. Je docela ještě dobře mobilní a přitom se na něm docela dobře děla většina věci.

celý text

Čtěte více