Zavřít reklamu

Vypadá to, že se loňské svátky nesly na poli smartphonů ve znamení Samsungu. Korejská společnost totiž v rámci předvánočního období porazila Apple v počtu prodejů prodaných kusů chytrých telefonů, což se stalo vůbec poprvé od roku 2015.

Podle analytické společnosti IDC prodal Apple ve čtvrtém kvartálu roku 2018 celkem 68,4 milionů iPhonů, což představuje pokles o 11,5 % oproti roku 2017. Samsung sice klesl také, konkrétně o 5,5 %, zato ale prodal 70,4 milionů telefonů. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017 si Apple vedl výrazně lépe. Prodal totiž 77,3 milionů iPhonů a porazil tak Samsung o 2,8 milionů.

Jablečné společnosti náleží druhé místo a to i přesto, že ji Huawei dokázal v roce 2018 porazit v počtu prodejů, ale o svátcích si opět vedl lépe Apple. Podle analytiků se však v roce 2019 mohou prodeje iPhonů ještě propadnou a hlavní podíl by na tom měl mít 5G modem, který bude letošním iPhonům nejspíš chybět. Apple se totiž momentálně soudí se společností Qualcomm, což je zatím jediný výrobce 5G čipů a Apple se tak bude muset spolehnout na Intel, který ale zmíněné modemy nebude schopen dodat před rokem 2020.

Android telefony budou mít zřejmě značnou výhodu. Je dost možné, že Samsung Galaxy Note 11, nový Google Pixel či Huawei Mate Pro budou 5G sítě podporovat a uživatel, který žije v „5G ready“ městě jim dá před jablečným telefonem přednost.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více