Zavřít reklamu

Jednou z novinek, kterými disponují letošní iPhony, je noční režim fotoaparátu. Vzhledem k tomu, že podobný režim nabízí také řada konkurenčních smartphonů, pustil se nejeden technologický server do příslušného srovnání. V září letošního roku si například fotoaparát iPhonu 11 a jeho schopnosti fotit ve tmě vzal na paškál server PC World, který ho v testu srovnal s Pixelem 3 od Googlu. Ten byl tehdy se svou funkcí Night Sight nekorunovaným králem noční fotografie. Výsledky testu ale překvapily i samotné redaktory – iPhone 11 si v nich totiž vůbec nevedl špatně.

Nedávno se do srovnávacího testu fotoaparátu iPhonu 11 a konkurenčního přístroje pustili redaktoři serveru MacWorld. Pixel 3 byl ale v tomto případě nahrazen novějším Pixelem 4, a redaktoři podle svých slov očekávali, že Google u tohoto modelu provede po stránce funkcí fotoaparátu patřičná vylepšení. Také v tomto srovnávacím testu si ale nad očekávání dobře vedl právě iPhone 11.

Pixel 4 vs iPhone 11 FB

Redaktoři serveru MacWorld podotýkají, že k vyřčení definitivního verdiktu nad Pixelem 4 je zapotřebí ještě několika dalších testů, zároveň je ale již teď jasné, že ze srovnání vychází znatelně lépe iPhone 11. Tomu se podle MacWorldu podařilo na snímcích zesvětlit správná místa, přirozeně zachovat stíny a celkově scénu zachytit lépe než Pixel 4.

Výsledek ale nehraje zcela ve všech bodech ve prospěch iPhonu 11. Zatímco při focení v nočních ulicích lépe obstála „jedenáctka“, záběr halloweenské dýně se jednoznačně lépe vydařil Pixelu 4, jehož fotoaparát na rozdíl od iPhonu 11 skvěle zachytil valící se umělou mlhu.

V závěru testu redaktoři správně podotýkají, že vždy záleží na tom, k jakým účelům bude uživatel fotoaparát daného smartphonu používat – pokud chce pořizovat zejména portréty nebo selfie pro sociální sítě, může mu být jedno, že si smartphone neumí poradit s nočními záběry budov.

Srovnávací snímky naleznete ve fotogalerii k článku, snímky z Google Pixel 4 jsou vždy vlevo.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Proč je svět pořád tak fascinován tím, jak fotí telefon? Snad téměř vždy, první „test“ a starost. Stejně 99,9999999% fotek skončí zkomprimovaný v nějaký netový žumpě jako je FB, Instagram apod. nebo to nepřekročí displej telefonu. Tak je to úplně jedno.

celý text

Čtěte více.