Zavřít reklamu

Ve spojitosti s nadcházející generací iPhonů pro rok 2020 se neustále hovoří o podpoře 5G. Na sítích nové generace by měly fungovat hned čtyři modely, které má Apple v plánu příští rok představit. Spolu s novými komponentami se má zvýšit i výrobní cena iPhonů. Analytik Ming-Chi Kuo ale ujišťuje, že zákazníci pocítí nárůst cen jen minimálně.

Výrobní cena chystaných iPhonů se kvůli novým 5G modemům zvýší o 30 až 100 dolarů v závislosti na modelu. Podobný nárůst bychom tedy mohli očekávat tak u koncové ceny pro zákazníky. Podle Ming-Chi Kua ale Apple z části pokryje zvýšené náklady z vlastní kapsy a nové iPhony 12 by tudíž měly stát v podstatě stejně jako letošní iPhone 11 a iPhone 11 Pro (Max).

iPhone 12 Pro koncept

Apple navíc podle všeho provedl další opatření, aby náklady spojené s výrobou iPhonů snížil. Zatímco doposud se společnost při vývoji některých nových prvků spoléhala na externí firmy a jejich inženýry, nyní si vše potřebné obstará sama. Výzkum, návrh, vývoj a testování nových produktů nebo komponent tak bude nově probíhat přímo v Cupertinu. Ming-Chi Kuo věří, že do budoucna Apple pod svou vlastní střechu přesune vývoj většiny novinek, čímž výrazně sníží svoji závislost na firmách převážně z asijského trhu.

Výrobní cenu iPhonů ale příští rok nezvýší jenom nový 5G modem, nýbrž také nové šasi a kovový rámeček, který má odkazovat na iPhone 4. Apple se vrátí k plochým hranám telefonu a částečně je skloubí s dosavadních designem. Ve finále by tak iPhone 12 měl nabídnout prémiový design, a to i z hlediska použitých materiálů, které zvýší výrobní náklady.

Kuo také potvrzuje informaci jiného analytika, že Apple bude nově představovat iPhony dvakrát do roka – základní modely (iPhone 12) na jaře a vlajkové modely (iPhone 12 Pro) na podzim. Premiéra telefonů se tak rozdělí do dvou vln, což z velké části pomůže zvýšit finanční výsledky společnosti během třetího kvartálu roku, který bývá zpravidla nejslabší.

Zdroj: Macrumors

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Tohle okamžitě kupuju fakt se mi hnusi ty zakulacený šhity co dnes prodávaj navíc se ty napodobeniny čínskejch šmejdů blbě držej narozdíl od tohohle rovnýho dokonalýho designu! Bejt Jobs naživu nikdy by ty zakulacený zrůdy alá samsung nedovolil dát na trh

    Pane Tome, sice s vámi souhlasím ale Samsung není Čína, nýbrž Korea a velmi se od „čínských šmejdů“ liší. Osobně se mi také nelíbí velmi zahnuté displeje ale právě Samsung dnes dělá tyhle ohyby nejmenší, narozdíl od čínských značek. Jsem si vědom faktu, že Samsung tenhle typ displeje inventoval jako první ale co je moc, to je moc a právě Samsung to jako jeden z mála chápe.

celý text

Čtěte více.