Zavřít reklamu

iPhone 13 už je téměř za dveřmi. Od jeho představení nás dělí necelé tři měsíce a diskuze ohledně chystaných novinek se pochopitelně začíná stupňovat. Obecně se totiž hovoří o zmenšení horního výřezu, lepším fotoaparátu a příchodu LiDAR senzoru i na základní modely. Jak se ale v poslední době ukazuje, s LiDAR senzorem to možná ve finále bude úplně jinak.

Jak funguje LiDAR senzor:

Již v lednu letošního roku se nechal slyšet portál DigiTimes, který právě jako první přišel s tvrzením, že zmiňovaná novinka dorazí na všechny čtyři očekávané modely. Prozatím tento senzor každopádně nalezneme jen na iPhonu 12 Pro a 12 Pro Max. Nebylo by to navíc poprvé, kdy se Apple rozhodl nejprve uvést novinku na modely Pro a následně ji poskytl i základním verzím, a proto se tvrzení nejprve zdálo jako důvěryhodné. Dva měsíce poté ale přišel s odlišným názorem respektovaný analytik Ming-Chi Kuo, který tvrdil, že zůstane technologie exkluzivní pro modely Pro. Následně jej ještě podpořili dva anyltici z Barclays.

Aby byla situace ještě více nejednoznačná, tak se do celé situace vložil známý analytik Daniel Ives z Wedbush, který letos už dvakrát tvrdil, že LiDAR senzor obdrží všechny modely. Nejčerstvější informace nyní přicházejí od poměrně uznávaného leakera vystupujícího pod přezdívkou @Dylandkt. Navzdory dřívějším únikům a predikcím se staví na stranu Kua a tvrdí, že možnosti LiDAR senzoru si vychutnají jen vlastníci iPhonů 13 Pro (Max) a starších 12 Pro (Max).

iphone 12 pro lidar
Zdroj: MacRumors

Zdali se tedy tohoto senzoru dočkají i vstupní modely je prozatím stále nejasné a na odpověď si budeme muset počkat až do září, kdy dojde k odhalení nové řady jablečných telefonů. Větší šance je však na příchod senzoru pro optickou stabilizaci obrazu. Ten se dokáže postarat o až 5 tisíc pohybů za sekundu a vyrovnat tak třes rukou. Prozatím jej nalezneme pouze v iPhonu 12 Pro Max, avšak již delší dobu se hovoří o příchodu na všechny modely iPhone 13.

.