Zavřít reklamu

Společnost Apple tento týden představila zbrusu nový iPad Pro s LiDAR skenerem a dalšími skvělými funkcemi. LiDAR skener má velký potenciál využití zejména v oblasti práce s rozšířenou realitou – s jeho pomocí lze vytvořit přesnou 3D mapu okolního prostoru do vzdálenosti až pěti metrů. Společnost Apple nyní nabízí možnost podrobně si nový iPad Pro prohlédnout v rozšířené realitě – stejně, jako to udělal například v případě Apple Watch Series 5.

Nový iPad Pro (a některé další vybrané produkty) si v režimu rozšířené reality můžete prohlédnout na webu firmy Apple – stačí se jen proklikat ve webovém prohlížeči na svém iOS zařízení dostat do sekce s nabídkou tabletů. Zde vyberete nejnovější iPad Pro a na displeji zajedete k možnosti zobrazení v rozšířené realitě. Zadní fotoaparát svého iOS zařízení namiřte na rovnou plochu a ujistěte se, že jste v horní části displeje vybrali možnost „AR“. Virtuální verzi iPadu Pro ve 3D zobrazení pak už jen za pomoci prstů umístíte na plochu, kde s ní můžete libovolně otáčet, naklápět, přibližovat a opět oddalovat.

Funkce zobrazení produktů v rozšířené realitě na stránkách Applu využívá podpory USDZ souborů, kterou Apple zavedl spolu s představením operačního systému iOS 12. Díky této podpoře mohou nativní Apple aplikace, jako je Safari, Zprávy, Pošta nebo Poznámky využívat funkci Rychlý náhled k zobrazení virtuálních objektů ve 3D nebo rozšířené realitě.

.