Zavřít reklamu

Jestliže sledujete Apple již po dobu několika dlouhých let, tak zajisté víte, že až do vydání iPhonu XS a XR v roce 2018 neexistovala u jablečných telefonů podpora Dual SIM. To znamená, že veškeré modely iPhone X či 8 a starší jste prostě a jednoduše nemohli využívat společně se dvěma SIM kartami. Až doposud bylo možné Dual SIM využít prostřednictvím jednoho fyzického slotu pro nanoSIM, společně s možností přidání eSIM. Možnosti pro využití dvou SIM karet se však s představením iPhonů 13 (Pro) rozšířily.

Nové „třináctky“ totiž jako první v historii nabízí podporu Dual eSIM – Apple tuto informaci vyobrazuje na stránce s oficiálními specifikacemi. To znamená, že si do iPhonů 13 můžete nahrát hned dvě eSIM. Někteří z vás by si po tomto tvrzení mohli myslet, že tímto zaniká fyzický slot na nanoSIM, to ale samozřejmě není pravda. I nadále budete schopni klasickým slot na nanoSIM využít. Zde ale může vznikat další otázka, a to podpora jakéhosi „Triple SIM“. Dává to smysl, jedna SIM umístěná ve fyzickém slotu a dvě eSIM v režimu Dual eSIM. V tomto případě vás ale musím zklamat.

dual_esim_iphone13

Tři SIM karty (prozatím) na iPhonech nebudeme moci využít. I nadále tedy zůstává podpora dvou SIM karet, a to v celkově dvou „režimech“. Můžete využít klasického Dual SIM, tedy že jednu SIM kartu umístíte do fyzického slotu a jakožto druhou využijete eSIM, popřípadě můžete využít Dual eSIM, tedy že si obě SIM karty nahrajete do eSIM a fyzický slot tak zůstane prázdný. Svým způsobem se tedy jedná o jakýsi krok, který nás může do budoucna směrovat k iPhonu, který nebude disponovat žádnými otvory či konektory.

.