Zavřít reklamu

Jestliže někdo pochyboval o úspěchu nového iPhonu 4S, musejí mu první tři dny prodeje páté generace jablečného telefonu zavřít ústa. Apple oznámil, že od 14. října prodal už 4 miliony kusů. Zároveň prozradil, že iOS 5 již používá více než 25 milionů uživatelů a ke službě iCloud se přihlásilo více než 20 milionů lidí.

iPhone 4S je přitom prozatím dostupný jen v USA, Austrálii, Kanadě, Francii, Německu, Japonsku a Velké Británii. Přesto dosáhl během prvních třech dní neuvěřitelných prodejních čísel. A opět rekordních. Loni se kupříkladu iPhonů 4 prodalo během prvních třech dní 1,7 milionu.

“iPhone 4S zažil skvělý start, během první víkendu se ho prodalo více než čtyři miliony kusů, což je nejvíc v historii mobilních telefonů a zároveň dvakrát více než u iPhonu 4,” komentoval první dny prodeje Philip Schiller, senior viceprezident pro světový produktový marketing. iPhone 4S boduje u zákazníků po celém světě a společně s iOS 5 a iCloud je to nejlepší telefon vůbec.”

Úspěch se iPhonu 4S předpovídal už po zahájení předobjednávek. Vždyť během prvních 24 hodin si nový telefon z dílny Applu objednalo přes milion lidí. Američtí operátoři AT&T a Sprint tak uvedli, že za 12 hodin od startu předobjednávek měli zaregistrovaných na 200 tisíc zákazníků.

Další úspěchy si může iPhone 4S připsat 28. října, kdy bude uveden v dalších zemích včetně České republiky. Poslední novinky s logem nakousnutého jablíčka se dočkají rovněž v Rakousku, Belgii, Dánsku, Estonsku, Finsku, Maďarsku, Irsko, Itálii, Litvě, Lichtenštejnsku, Lotyšsku, Lucembursku, Mexiku, Nizozemsku, Norsku, Singapuru, Slovensku, Slovinsku, Španělsku, Švédsku a Švýcarsku.

.