iWant

iPhone je čím dál tím populárnějším telefonem mezi mladými lidmi

iWant

Investiční společnost Piper Jaffray zveřejnila výsledky svého průzkumu tradičního průzkumu, který se zaměřuje na trendy mezi americkou mládeží. Průzkum zjišťuje oblíbenost jednotlivých společností, to, za to cílová skupina nejvíce utrácí, jaké jsou jejich nejoblíbenější sociální sítě apod. Zajímavou infografiku, která obsahuje výřez nejzajímavějších dat, najdete zde (textové shrnutí pak najdete zde). Z hlediska Applu je velmi zajímavá statistika o oblíbenosti telefonů. V tom Apple naprosto s přehledem vede a drtí konkurenci.

Z více než šesti tisíc dotazovaných teenagerů má 78% z nich iPhone. Oproti letošnímu jaru se jedná o nárůst o 2%. 82 procent dotázaných uvedlo, že jejich další telefon bude od Applu a z hlediska této tradiční statistiky se jedná o zdaleka nejjednoznačnější odpověď, kterou kdy autoři na nějakou otázku zaznamenali. Úroveň zájmu o značku Apple, resp. její produkty, je mezi mladými Američany bezprecedentně vysoká.

A co se týče produktové nabídky Applu, rozhodně nejde jen o iPhony. Apple Watch si také vedou lépe než kdy dřív. 17% dotázaných uvedlo, že během následujících šesti měsíců plánují nákup chytrých hodinek od Applu. Oproti poslednímu měření se jedná o nárůst o 4%. Poprvé se v tomto průzkumu objevila také služba Apple Music, která je čím dál více populárnější s tím, jak ztrácí popularitu předchozí služby pro streamování hudebního obsahu – zejména v USA dříve nesmírně populární Pandora. Průzkumu investiční společnosti Piper Jaffray se zúčastnilo 6 100 Američanů ze čtyřiačtyřiceti států. Průměrný věk respondentů byl 15,9 roku.

Zdroj: Appleinsider