Zavřít reklamu

Při příležitosti letošní Spring Loaded Keynote, která se konala v dubnu, došlo k odhalení dlouho očekávaného lokalizátoru s názvem AirTag. Tento produkt využívá síť jablečných produktů (neboli síť Najít), díky čemuž dokáže svého majitele informovat o poloze i v případě, kdy je od něj na míle daleko. Podmínkou každopádně zůstává, aby kolem (v dostatečné vzdálenosti) prošel člověk s iPhonem/iPadem. Prodejce příslušenství SellCell nyní udělal zajímavý průzkum, kterého se zúčastnilo více než 3 tisíce respondentů a odpověděli, zdali o tento kousek vůbec mají zájem či nikoliv.

Výsledky zmiňované průzkumy jsou poměrně překvapující a ukazují, jak moc populární AirTagy vlastně jsou. Konkrétně totiž 61 % uživatelů iPhonu či iPadu si plánuje tento lokalizátor pořídit, zatímco zbylý 39 % nemá zájem. 54 % dotazovaných pak zastává názor, že je produkt k dostání za skvělou cenu, zatímco podle 32 % je cena spíše rozumná a podle 14 % je vysoká a měla by být nižší. Respondenti byli zároveň dotázání, co je podle nich na této novince nejlepší. Téměř polovina, konkrétně 42 % dotázaných, tvrdí, že tím nejlepším je spolehlivost díky bezpečné síti Najít. 19 % pak argumentuje férovou cenou, 15 % silným zabezpečením a soukromím, 10 % vyměnitelnou baterií, 6 % spoustou příslušenství, 5,3 % možností personalizace produktu gravírováním a 2,7 % designem, který je lepší než u konkurence.

V závěru se průzkum ještě zaměřil na to, zdali si jablíčkáři plánují koupit pouze jeden AirTag, nebo balení se čtyřmi kusy. 57 % respondentů v tomto směru volí multi-pack, zatímco zbylých 43 % si lokalizátory bude kupovat po jednom. Samozřejmě se ani nezapomnělo na jednoduchý dotaz: „Co plánujete pomocí AirTagu sledovat?“ V tomto směru je poměrně překvapující uvedení partnera. Odpovědi byly následující:

 • Klíče – 42,4 %
 • Mazlíčci – 34,8 %
 • Zavazadla – 30,6 %
 • Kolo – 25,8 %
 • Peněženka/kabelka – 23,3 %
 • Pouzdro na AirPods – 19 %
 • Děti – 15 %
 • Auto – 10,2 %
 • Dron – 7,6 %
 • Partner – 6,9 %
 • Ovladač k TV – 4 %
 • Taška na laptop/batoh – 3 %

Zároveň jsme podobný průzkum spustili na našem Twitteru. Pokud tedy máte účet na této sociální síti, hlasujte prosím v níže přiložené anketě a dejte nám tak vědět, zdali má CZ/SK komunita jablíčkářů o AirTag stejný zájem.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Nejsem zatvrzelý jablíčkář, ale Air Tag jsem si pořídil. Mám ho od prvního dne. Prý se mi bude hodit na mé věčné hledání klíčů:-) A mé zkušenosti? I když mám jen iPhone osmičku, nevadí mi, že nemám ten čip U1, nebo jak se jmenuje. Ten má stejně dosah jen deset metrů. Na to stačí vyvolat v AirTagu zvukový signál, aby bylo slyšet kde je. Stejně ty klíče leží někde v baráku, v kapse bundy apod. To samé s peněženkou. Baví mě ty reklamy, jak Air tag čeká na kufru, možná někde v Londýně a já si ho tam najdu? To určitě. Buď vám kufr v první minutě někdo ukradne, nebo minimálně šlohne Air tag. Stejně tak to je s peněženkou. Hlídat s ním kolo? Nesmysl. Pravděpodobnost že kolem něj budou chodit lidé se správně nastaveným iPhonem je mizivá. Ale možnost tu je. Spíš taková pseudouklidňující. Neříkám, že Air Tag je uplná blbost, ale ať si někdo nedělá příliš nadějí, jak je účinný.

celý text

Čtěte více.