Zavřít reklamu

iPhone nemá signál je fráze, kterou vyhledalo již nespočet uživatelů. Čas od času se totiž může stát, že chcete někomu zavolat, poslat SMS, popřípadě brouzdat po internetu díky mobilním datům, ale nepodaří se vám to. Na vině je ve většině těchto případech právě slabý či žádný signál. Dobrou zprávou je, že většinou se dají problémy se slabým či žádným signálem vyřešit relativně jednoduše – málokdy se tak jedná o hardwarový problém. V tomto článku se společně podíváme na 5 tipů, které vám pomohou v situaci, kdy iPhone nemá signál.

Restartujte zařízení

Ještě před tím, než se vrhnete do nějakých extra složitých úkonů, tak restartujte vaše zařízení. Mnoho uživatelů tento úkon zbytečně podceňuje, avšak ve skutečnosti dokáže pomoci s mnohými problémy. Restart na iPhonu provedete jednoduše tak, že zařízení klasickým způsobem vypnete, a poté po několika sekundách opět zapnete. Máte-li iPhone s Touch ID, stačí podržet boční/horní tlačítko, a poté přejet prstem po posuvníku Vypněte přejetím. Na iPhonu s Face ID pak podržte boční tlačítko společně s jedním z tlačítek hlasitosti, a poté přejeďte prstem po posuvníku Vypněte přejetím. Jakmile se iPhone vypne, tak chvíli počkejte, a poté jej opětovně podržením bočního/horního tlačítka zapněte.

vypnout zařízení

Sundejte kryt

Pokud vám restartování zařízení nepomohlo, tak zkuste ještě sundat ochranný kryt, především tedy v případě, pokud je nějaká jeho část kovová. Před nějakou dobou byly extrémně populární ochranné kryty, které byly vyrobeny z lehkého kovu, vzhledem se jednalo o imitaci zlata či stříbra. Tato malá vrstva kovu, která se starala o ochranu zařízení, způsobovala blokování příjmu signálu. Jakmile jste tedy kryt na iPhone nasadili, tak mohl signál prudce klesnout, popřípadě se kompletně ztratit. Vlastníte-li takový kryt, tak nyní již téměř na sto procent víte, kde je vlastně chyba. Chcete-li zachovat co možná nejlepší příjem signálu, tak využívejte různé gumové či plastové kryty, které jsou ideální.

Takto vypadají kryty, které blokují příjem signálu:

Proveďte aktualizaci

Apple velice často vydává všemožné aktualizace svých operačních systémů. Někdy jsou tyto aktualizace opravdu štědré a přichází s novými funkcemi a vylepšeními, jindy zase nabízí pouze opravy chyb a bugů. Pro uživatele jsou samozřejmě lepší aktualizace s novinkami, každopádně právě díky opravným aktualizacím nám na našich jablečných zařízeních vše funguje. Pokud z ničeho nic máte slabý signál, tak je klidně možné, že Apple udělal nějakou chybu v systému, která tuto nepříjemnost může způsobovat. Ve většině případech však kalifornský gigant a chybě rychle ví a provede opravu, která se promítne do další verze iOS. Rozhodně si tedy zkontrolujte, že máte nainstalovanou poslední verzi iOS, a to v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

Reset síťových nastavení

Máte-li na iPhonu problémy se signálem, popřípadě s Wi-Fi či Bluetooth, a provedli jste veškeré základní úkony, které nepomohly, tak můžete vyzkoušet provést reset síťových nastavení. Jakmile tento reset provedete, tak budou smazána veškerá síťová nastavení a budou obnoveny tovární hodnoty. Je nutné počítat s tím, že například dojde k odstranění všech zapamatovaných Wi-Fi sítí a Bluetooth zařízení. Za možnou opravu příjmu signálu je tedy v tomto případě nutné něco málo obětovat a existuje velká pravděpodobnost, že reset síťových nastavení váš problém vyřeší. Provedete jej tak, že přejdete na iPhonu do Nastavení -> Obecné -> Resetovat -> Obnovit síťová nastavení. Následně zadejte váš kódový zámek a akci potvrďte.

Zkontrolujte SIM kartu

Zkusili jste restartovat, sundali jste kryt, aktualizovali jste systém, resetovali jste síťová nastavení a pořád se vám nedaří problém vyřešit? Pokud jste si na tuto otázku odpověděli správně, tak ještě existuje naděje jednoduché opravy. Problém může být totiž v SIM kartě, která se postupem času opotřebovává – a co si budeme nalhávat, někteří z nás mají jednu a tu samou SIM kartu již několik dlouhých let. Prvně tedy pomocí jehličky vysuňte šuplíček, a poté vytáhněte SIM kartu. Tu zkontrolujte ze strany, kde se nachází pozlacené styčné plochy. Pokud jsou hodně poškrábané, popřípadě pokud pozorujete nějaké jiné poničení, tak se zastavte za vaším operátorem a požádejte jej o vystavení zbrusu nové SIM karty. Jestliže ani nová SIM karta nepomohla, tak to bohužel vypadá na vadný hardware.

iphone 12 fyzická dual sim
.