Zavřít reklamu

Ředitel Applu Tim Cook věnoval minulý týden pět milionů dolarů na blíže nespecifikované charitativní účely. Jednalo se konkrétně o 4,89 milionu dolaru v 23 700 akciích za aktuální cenu 206,49 dolaru. Cook se nijak netají svým odhodláním věnovat na charitu většinu svého bohatství a systematicky se věnovat filantropii.

Loni zhruba touto dobou taktéž věnoval charitě necelých pět milionů dolarů v akciích společnosti Apple. Svými charitativními aktivitami se Cook obvykle příliš veřejně nechlubí a dává přednost darování peněz v tichosti. Po odečtení daru činí současná hodnota akcií Applu, které Cook vlastní, více než 176 milionů dolarů.

V uplynulých letech se konala například dražba kávy či oběda s Timem Cookem, přičemž výtěžek z akcí tohoto typu vždy putoval na charitativní účely. Apple se charitě věnuje dlouhodobě, jedním z nejznámějších projektů je prodej zařízení a doplňků řady (PRODUCT)RED v rámci prevence a boji proti AIDS.

Tim Cook fb

V oblasti charity se angažoval například i bývalý šéfdesignér Applu Jony Ive, který před lety věnoval do charitativní aukce „vlastnoručně“ navržený fotoaparát Leica.

Tento týden také Tim Cook na svém Twitteru oznámil, že Apple hodlá podpořit záchranu a obnovu amazonského deštného pralesa, který již delší dobu sužují ničivé požáry. V letošním roce již Apple přispěl například na rozvoj národních přírodních parků nebo na rekonstrukci střechy chrámu Notre Damme v Paříži.

Zdroje: MacRumors [1, 2, 3]

.