Zavřít reklamu

Letošek se pomalu chýlí ke svému konci a analytici tak začínají vyhlížet, jaké novinky od Applu nás čekají v příštím roce. Kromě informací o chystaném iPhonu SE 2, jenž si má odbýt premiéru už na jaře, se dozvídáme i podrobnější specifikace o iPhonech 12.

Analytici z finanční společnosti Barclays, kteří se v minulosti prokázali jako velmi spolehlivý zdroj informací, před nedávném navštívili několik asijských dodavatelů Applu a zjistili tak další podrobnosti o chystaných iPhonech.

Podle zdrojů by měl Apple své nadcházející iPhony osadit operační pamětí s vyšší kapacitou. iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max konkrétně dostanou 6 GB RAM, zatímco základní iPhone 12 si ponechá 4 GB RAM.

Pro srovnání: všechny tři letošní iPhony 11 disponují operační pamětí o velikosti 4 GB, z čehož vyplývá, že verze „Pro“ si příští rok polepší o celé 2 gigabajty. Apple tak učiní pravděpodobně kvůli náročnějšímu fotoaparátu, protože oba vyšší modely by měly být vybaveny senzorem pro mapování prostoru ve 3D. Už ve spojitosti s letošními iPhony se spekulovalo, že mají vyhrazené 2 GB RAM navíc speciálně právě pro fotoaparát, avšak ani detailní rozborka telefonů tuto informaci nepotvrdila.

Důležitou informací také je, že iPhone 12 Pro a 12 Pro Max by měly podporovat technologii milimetrových vln (mmWave). To v praxi znamená, že by dokázaly komunikovat na frekvencích v řádu až desítek GHz a využít tak hlavní přednosti 5G sítí – velmi vysoké přenosové rychlosti. Zdá se, že Apple chce do svých telefonů implementovat podporu 5G v té nejvyšší možné kvalitě, avšak pouze do těch dražších modelů – základní iPhone 12 by sice 5G sítě podporovat měl, ale technologii milimetrových vln už nikoli.

iPhone 12 Pro koncept
Zdroj: youtube.com

iPhone SE 2 se představí v březnu

Analytici z Barclays také potvrdili několik informací o chystaném nástupci iPhonu SE. Výroba tohoto modelu by měla začít v únoru, což potvrzuje, že k jeho odhalení dojde na jarní keynote v průběhu března.

Znovu se potvrzuje, že nový cenově dostupný iPhone má vycházet z iPhonu 8, avšak s tím rozdílem, že nabídne rychlejší procesor A13 Bionic a 3 GB RAM. Touch ID a 4,7palcový displej ale telefonu zůstane.

Zdroj: Macrumors

Diskuze k článku

    Fajn, ale teď by to chtělo máknout na tom zmršeném iOS 13, abychom se za to nemuseli stydět.
    Taky vám na iPhonu padá aplikace Fotky? Rozkliknu nějakou fotku, stisknu vlevo dole ikonku sdílení a když pak otočím telefon na bok, tak to celé spadne. A je jedno, jestli to otočím doleva nebo doprava. No je tohle normální?

    Mně zase zamrzne iPad, když jdu do Nastavení a ťuknu na Game Center. Nevím co s tím mají. Bojím se na tom cokoliv dělat, aby mi to vůbec fungovalo. A prý iPad Pro. ?

    Já mám zase problém s email klientem. Vidím na něm notifiakci nějakého počtu emailů, otevřu ho a dokud nepotáhnu – neobnovím email, tak ty nové prostě nevidím. Dál jsem zjistil, že se mě odpojuje HF sada. :( A downgrade na iOS 12.x už bohužel nejde

    Jjj, ja email klient me malem poslal do Bohnic, ten je dojebanej silene, vsechno sptne. Neustale pada. Ted jsem presel z 6s plus na 11 a uz je vse v poradku, ale to nic neomlouva.. cekam co zase na 11 bude spatne. Proste celej 13 ios se nepovedl :/

celý text

Čtěte více