Zavřít reklamu

Letošek se pomalu chýlí ke svému konci a analytici tak začínají vyhlížet, jaké novinky od Applu nás čekají v příštím roce. Kromě informací o chystaném iPhonu SE 2, jenž si má odbýt premiéru už na jaře, se dozvídáme i podrobnější specifikace o iPhonech 12.

Analytici z finanční společnosti Barclays, kteří se v minulosti prokázali jako velmi spolehlivý zdroj informací, před nedávném navštívili několik asijských dodavatelů Applu a zjistili tak další podrobnosti o chystaných iPhonech.

Podle zdrojů by měl Apple své nadcházející iPhony osadit operační pamětí s vyšší kapacitou. iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max konkrétně dostanou 6 GB RAM, zatímco základní iPhone 12 si ponechá 4 GB RAM.

Pro srovnání: všechny tři letošní iPhony 11 disponují operační pamětí o velikosti 4 GB, z čehož vyplývá, že verze „Pro“ si příští rok polepší o celé 2 gigabajty. Apple tak učiní pravděpodobně kvůli náročnějšímu fotoaparátu, protože oba vyšší modely by měly být vybaveny senzorem pro mapování prostoru ve 3D. Už ve spojitosti s letošními iPhony se spekulovalo, že mají vyhrazené 2 GB RAM navíc speciálně právě pro fotoaparát, avšak ani detailní rozborka telefonů tuto informaci nepotvrdila.

Důležitou informací také je, že iPhone 12 Pro a 12 Pro Max by měly podporovat technologii milimetrových vln (mmWave). To v praxi znamená, že by dokázaly komunikovat na frekvencích v řádu až desítek GHz a využít tak hlavní přednosti 5G sítí – velmi vysoké přenosové rychlosti. Zdá se, že Apple chce do svých telefonů implementovat podporu 5G v té nejvyšší možné kvalitě, avšak pouze do těch dražších modelů – základní iPhone 12 by sice 5G sítě podporovat měl, ale technologii milimetrových vln už nikoli.

iPhone 12 Pro koncept

iPhone SE 2 se představí v březnu

Analytici z Barclays také potvrdili několik informací o chystaném nástupci iPhonu SE. Výroba tohoto modelu by měla začít v únoru, což potvrzuje, že k jeho odhalení dojde na jarní keynote v průběhu března.

Znovu se potvrzuje, že nový cenově dostupný iPhone má vycházet z iPhonu 8, avšak s tím rozdílem, že nabídne rychlejší procesor A13 Bionic a 3 GB RAM. Touch ID a 4,7palcový displej ale telefonu zůstane.

Zdroj: Macrumors

.