Zavřít reklamu

AirPods Pro dostaly do vínku nejenom přepracovaný design a špunty, ale také několik nových funkcí. Vynecháme-li nejčastěji vyzdvihované potlačení okolního hluku nebo režim propustnosti, pak jsou tu i další užitečné novinky, které někteří majitelé AirPods Pro možná ani neznají. Jednou z nich je i to, že nabíjecí pouzdro sluchátek nově reaguje na gesto klepnutím.

Stejně jako na jaře představené AirPody 2. generace, i nové AirPods Pro podporují bezdrátové nabíjení. To znamená, že pouzdro se sluchátky uvnitř (i bez nich) můžete položit na jakoukoli bezdrátovou Qi nabíječku a nemusíte připojovat Lightning kabel. Po umístění pouzdra na podložku se vpředu rozsvítí dioda, která v závislosti na barvě indikuje, zda se sluchátka dobíjí, nebo jestli jsou již nabitá.

Problém nicméně tkví v tom, že dioda nesvítí po dobu celého procesu nabíjení, ale po 8 sekundách od položení pouzdra na podložku zhasne. U předchozích AirPods tak bylo nutné pro kontrolu stavu nabití buďto pouzdro otevřít nebo ho z podložky sundat a znovu zahájit nabíjení.

V případě AirPods Pro se ale Apple na tento nedostatek zaměřil – nově stačí na pouzdro kdykoli v průběhu nabíjení klepnout a dioda se automaticky rozsvítí. Snadno si tak můžete zkontrolovat, zda jsou sluchátka již dobitá či nikoli – pokud dioda svítí zeleně, jsou pouzdro a sluchátka nabité minimálně na 80 %.

Výhodou je, že gesto funguje i v momentě, kdy se pouzdro nabíjí samostatně a uvnitř se tudíž nenachází AirPody. Při nabíjení pomocí Lightning kabelu ale naopak podporované není a pro rozsvícení diody je potřeba pouzdro otevřít. Funkci navíc podporují pouze nové AirPods Pro a starší AirPody 2. generace ji bohužel nenabízí, byť se také prodávají s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem.

airpods pro
.