Zavřít reklamu
iWant

iPhone X je na cestě, Foxconn odeslal první hotovou várku Applu

iWant

iPhone X bude možné předobjednat již příští pátek s tím, že první šťastlivci jej dostanou již týden poté. Očekává se, že o první kusy proběhne krutý souboj, neboť by měl být telefonů poměrně zásadní nedostatek. Dá se očekávat, že první dostupné modely budou pryč opravdu rychle. Bude velmi zajímavé sledovat, jak na tom budeme zde v ČR, jestli v našich podmínkách bude vůbec možné čerstvý iPhone X ulovit. Dnes ráno se objevila zpráva o tom, že první várka hotových telefonů zamířila do centrálních skladů Applu po světě.

Konkrétně se jedná o sklad v Holandsku a ve Spojených Arabských Emirátech. Mělo by se jednat o zásilku, která obsahuje 46 500 kusů telefonů do každé z těchto dvou destinací. Podle informací ze zahraničí je to však prý jen zlomek toho, co Apple obvykle naskladňuje před zahájením prodejů. Je pravda, že do zahájení distribuce zbývají ještě dva týdny, hladké zahájení prodejů však nikdo neočekává. Z Asie přišla minulý týden zpráva o tom, že se Foxconnu podařilo navýšit týdenní produkci ze 100 000 na 400 000 kusů iPhonů týdně. To však rozhodně stačit nebude, neboť se všeobecně očekává, že si nový iPhone X do konce roku objedná čtyřicet až padesát milionů zákazníků.

Veškeré předpoklady zahraničních analytiků a „insiderů“ počítají s tím, že se problémy s dostupností protáhnout až do poloviny následujícího roku, tedy do poloviny životního cyklu samotného telefonu. Pokud se tak opravdu stane, bude to v rámci historie značky vůbec poprvé, co společnost nebude schopná uspokojit poptávku tak dlouho po vydání produktu.

Mnoho skeptických uživatelů si myslí, že všechny informace ohledně nedostatku vyrobených telefonů je jen PR akcí Applu, která si klade za cíl nalákat co nejvíce zákazníků k tomu, aby si nový telefon předobjednali. Osobně se domnívám, že to tak není, jelikož by v této „PR akci“ museli jet také všichni analytici a zpravodajci, kteří o tom v posledních měsících píší. Myslím si, že se za čtrnáct dní jasně ukáže, jak (moc) špatně na tom dostupnost iPhonu X bude. Ti, co budou s objednávkami čekat, si pravděpodobně několik měsíců počkají.

Zdroj: Cultofmac