Zavřít reklamu

Je to necelý týden nazpátek, co jablečná společnost rozeslala pozvánky na říjnovou konferenci, na které dojde k představení nových iPhonů 12. Tato říjnová konference je už druhou letošní podzimní konferencí – na první, která proběhla před měsícem, jsme se dočkali představení nových Apple Watch a iPadů. Druhá konference se uskuteční již zítra, tedy 13. října 2020, a to v 19:00 našeho času. Kromě nových iPhonů bychom se na této konferenci nejspíše měli dočkat také představení dalších produktů. Konkrétně je „ve hře“ HomePod mini, poté lokalizační přívěšky AirTags, sluchátka AirPods Studio, a také bezdrátová nabíjecí podložka AirPower.

Bezdrátová nabíjecí podložka AirPower byla představena již před několika lety nazpět, konkrétně po boku s novým iPhonem X. Apple po představení uvedl, že AirPower bude k dispozici až za poněkud dlouhou dobu. Celou dobu bylo o této nabíječce ticho po pěšině, až po několika měsících jsme se dozvěděli, že si jablečná společnost stanovila velmi vysoký cíl, a že není možné původní AirPower zkonstruovat. Před nějakou dobou se však opět začaly objevovat informace o tom, že by měl Apple nakonec s AirPower přijít – samozřejmě nikoliv v původní podobě. Pokud se představení AirPower dočkáme, tak lze říci, že nebude tak úplně revoluční, a že se bude jednat o „obyčejnou“ bezdrátovou nabíjecí podložku, kterých je na světě k dispozici již nespočet.

Nově zpracovaná AirPower by měla dorazit ve dvou různých variantách. První varianta bude určená pouze pro nabíjení určitého jablečného zařízení, s pomocí druhé varianty poté budete schopni nabít vícero produktů zároveň. Samozřejmostí je poté jednoduchý a minimalistický design, který bude perfektně ladit k ostatním produktům od Applu. Co se týče vzhledu jako takového, tak bychom se měli dočkat zaboleného těla. Zajímavé jsou poté materiály – Apple by měl totiž sáhnout po sklu v kombinaci s plastem. Prakticky samozřejmá je poté také podpora nabíjecího standardu Qi, což v překladu znamená, že s novou AirPower nabijete jakékoliv zařízení, které podporuje bezdrátové nabíjení, nikoliv tedy jen to jablečné. Konkrétně by druhá varianta AirPower měla být schopná nabíjet jakýkoliv iPhone 8 a novější, společně s AirPods s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem a samozřejmě Apple Watch.

Takto měla vypadat původní AirPower „pod pokličkou“:

Těžko však říct, jakým způsobem se Apple popere s nabíjením Apple Watch – tělo celé AirPower by totiž mělo být jednotné a kolébka (prohlubeň) by se zde ve finále neměla vůbec nacházet. To je tedy první unikátnost chystané AirPower, druhou unikátností by poté měla být určitá forma komunikace mezi všemi zařízeními, které se momentálně nabíjí. Údajně by mělo být díky AirPower možné na displeji iPhonu v reálném čase zobrazit stav nabití baterie u všech nabíjených zařízení. Pokud byste tedy zároveň nabíjeli Apple Watch, iPhone a AirPods, tak by se na displeji iPhonu měly zobrazit stavy nabití všech tří zařízení. Apple si samozřejmě nemůže s AirPower podruhé selhat, takže by měla být k dispozici k objednání společně s novými iPhony 12. Za první zmíněnou variantu byste měli zaplatit 99 dolarů, za druhou a zajímavější variantu poté 249 dolarů. Těšíte se na AirPower?

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Pan multi-šéfredaktor by si mohl rozšířit slovník a za domácí úlohu najít alternativní výraz ke slovnímu spojení „ticho po pěšině.“ Protože když už to člověk najde v každém jednom jeho článku, neubrání se úsměvu.
    Upřímně bych panu šéfredaktorovi doporučil se na svou stylistiku a slovní zásobu více zaměřit, má-li v plánu se dále profesně rozvíjet. Řekl bych: „neberte to jako kritiku,“ ale ona to kritika je, tak snad si ji vezměte k srdci.

    Patriku, prošel jsem si několik mých posledních článků a výraz „ticho po pěšině“ jsem v nich nenašel. S největší pravděpodobností jste se asi spletl :)

    Zaujala mě vaše debata, tak jsem se na to podíval a musím se postavit za Patrika. Jen drobný výčet, srpen: 3. 17. 18. 27. 31., září: 7. 8. 14.

celý text

Čtěte více.