Zavřít reklamu
iWant

iPhone X přežil dva týdny v řece. Po nalezení putoval zpět k majitelce.

iWant

Na YouTube se v posledních dnech obrovským způsobem zpopularizovalo video, ve kterém hraje hlavní roli iPhone X. Video se objevilo na kanále Man + River, jehož autor se věnuje hledáním ztracených předmětů v korytě jedné americké říčky. Své dobrodružství si nahrává a když před několika dny našel na dně řeky iPhone X, senzace byla na světě.

Video si můžete prohlédnout níže. Jedná se o další díl z autorovi série videí o tom, co všechno se dá najít na dně řeky, která protéká turisticky aktivní lokalitou. Tentokrát našel autor iPhone X (kromě jiného). Po třídenním důkladném vysoušení se jal vyzkoušet, jestli je iPhone stále funkční. Po připojení k nabíječce se ukázalo, že stále funguje a tak se rozhodl, že se pokusí zkontaktovat nešťastnou osobu, která o svůj iPhone přišla.

Po zkontaktování majitelky se ukázalo, že ke ztracení došlo zhruba dva týdny před natáčením tohoto videa. iPhone tak ležel na dně řeky více než čtrnáct dní a to bez pořádného voděodolného pouzdra. Oficiálně stroj disponuje certifikací IP67, která by měla zaručovat jen omezenou míru voděodolnosti (zařízení by mělo vydržet ponoření do jednoho metru po dobu 30 minut). Z videa je však patrné, že úroveň ochrany proti vodě je na podstatně lepší úrovni, než Apple udává. Autor videa se s majitelkou spojil a telefon jí následně odeslal. Ta se tak může těšit z toho, že nepřišla o své fotografie neboť jak padlo ve videu, jaksi je neměla zálohované… Co z toho vyplývá pro ostatní majitele? Pokud vám iPhone X spadne do sprchy/vany/rybníka(/záchodu?), nemějte obavy, telefon by to měl bez problému vydržet!

Zdroj: YouTube