Zavřít reklamu

Pravděpodobně jste během posledních několika dní zaznamenali informace o tom, že je nový iOS 12, který Apple představil před týdnem, velkým krokem vpřed co se optimalizace týče. O víkendu se tu objevil článek, ve kterém popisuji změny, které nový operační systém přinesl do mého pět let starého iPadu. Bohužel jsem neměl k dispozici empirická data, na kterých bych mohl změny předvést. Článek s podobnou tématikou se však včera objevil v zahraničí a pokud vás tedy zajímají naměřené hodnoty, můžete se na ně podívat níže.

Redaktoři ze serveru Appleinsider zveřejnili video, ve kterém srovnávají rychlost iOS 11 a iOS 12 na příkladu iPhonu 6 (2. nejstarší podporovaný iPhone) a iPadu Mini 2 (s iPadem Air nejstarší podporovaný iPad). Hlavním cílem autorů bylo ověřit sliby, že v některých případech dochází až k dvojnásobnému zrychlení určitých úloh v rámci systému.

V případě iPadu je boot do iOS 12 o něco rychlejší. Testy v syntetickém benchmarku Geekbench neukázaly nějaký významný nárůst výkonu, největší rozdíl je však v celkové plynulosti systému a animací. Co se týče aplikací, některé se otvírají stejně dlouho, u jiných je iOS 12 o jednu dvě vteřiny rychlejší, u několika je to i více vteřin.

Co se týče iPhonu, boot je v iOS 12 o 6 rychlejší. Plynulost systému je lepší, rozdíl však není takový, jako v případě staršího iPadu. Benchmarky jsou téměř shodné, aplikace se (až na nějaké výjimky) načítají podstatně rychleji, než v případě iOS 11.4.

Potvrdily se tak mé osobní dojmy z předchozího článku. Pokud máte starší zařízení (ideálně iPad Air 1. generace, iPad Mini 2, iPhone 5s), změna pro vás bude nejcitelnější. Zrychlené spuštění aplikací je spíše taková třešnička na dortu, nejzásadnější je podstatně zlepšená plynulost systému a animací. To dělá opravdu hodně a pokud je na tom první beta iOS 12 takto dobře, jsem velmi zvědavý na to, jak bude vypadat její ostrá verze.

Zdroj: Appleinsider

.