Zavřít reklamu

iPhone XS Max je na světě teprve chvíli, již teď ale testování společnosti DisplayMate Technologies potvrdilo, že jeho displej za řadí na pomyslný vrchol. Vylepšení oproti předchozí generaci je nejenom u elektroniky samozřejmostí, proto se iPhone XS Max může v rámci výrazně kvalitnějšího displeje pochlubit například vyšším jasem nebo lepší věrností barev.

DisplayMate uvádí, že iPhone XS Max má nejvyšší jas ve full-screen (až 660 nitů pro barevné gamuty sRGB a DCI-P3), díky čemuž je viditelnost displeje výrazně vyšší i za velmi jasného světla. Loňský iPhone X dosáhl v testech v tomto směru „pouze“ hodnoty 634 nitů. Měření společnosti DisplayMate dále ukázala, že odrazivost displeje iPhonu XS Max činí 4,7 %, což je téměř nejnižší hodnota, jaká kdy byla u smartphonu naměřena. Tato nízká odrazivost spolu s vysokým jasem dělají z iPhonu XS Max telefon, který DisplayMate ve výsledku označuje jako velmi působivý špičkový smartphone.

Na základě provedených laboratorních testů a měření získal iPhone XS Max od odborníků ocenění pro nejlepší displej. Nejnovější jablečný smartphone byl zároveň ohodnocen známkou A+, tedy nejvyšší, protože výkon jeho displeje je prokazatelně lepší, než u ostatních konkurenčních smartphonů. DisplayMate, který již od roku 1991 poskytuje spotřebitelům i technikům software pro kalibraci displeje, zveřejnil na svém webu obsáhlou zprávu o výsledcích testování.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

    To si asi děláte srandu ne? Doporučil bych se podívat lépe po světě smartphone a ? je maximálně první v tom, že má největší cenovku, jinak nic.

celý text

Čtěte více