Zavřít reklamu

Právě představené modely iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max stále spoléhají na modemy vyráběné firmou Intel. Jde však o poslední generaci, neboť Intel vývoj modemů ukončil.

Ještě nedávno se Apple soudil se společností Qualcomm, největším výrobcem modemů na světě. Jádrem sporu byla technologie modemů, kterou měl Apple předat tehdejšímu konkurentu Qualcommu, společnosti Intel. Soud nakonec skončil dohodou mezi oběma stranami.

Velkou měrou k tomu přispěl samotný Intel, který oficiálně potvrdil, že nestihne v termínu dodat modemy pro sítě páté generace označované jako 5G. Apple se tak stáhl, jelikož tušil, že bude Qualcomm v budoucnu potřebovat.

Mezitím Intel zcela ukončil svou divizi zaměřenou právě na vývoj modemů a odprodal ji Applu. Ten chce sám dokázat co Intel nezvládl, tedy vyrobit 5G modem do roku 2021. Apple chce být po procesorech soběstačný v další oblasti.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz
Nové modely iPhonů stále s Intel modemy, iPhone 11 dostal nejslabší

Jenže dnes se nacházíme na začátku září a aktuálně představené iPhony 11 stále spoléhají na poslední 4G / LTE modemy od Intelu. Konkurence s Androidem už brojí na sítě 5G, ale ty jsou stále ve výstavbě, a tak má Apple čas vše dohnat.

Poslední generace Intel modemů by navíc měla být až o 20 % rychlejší než ta osazená v loňských iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR. Na reálné testy z terénu si však budeme muset chvíli počkat.

Pro zajímavost ještě uvedeme, že nejslabší modem dostal iPhone 11. Vyšší modely iPhone 11 Pro a Pro Max totiž spoléhají na 4×4 MIMO antény, „obyčejný“ iPhone 11 dostal pouze 2×2 MIMO. I tak Apple uvádí podporu Gigabitového LTE.

První smartphony se pomalu dostávají do rukou uživatelů a oficiální prodej bude zahájen tento pátek 20. září.

Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více