Zavřít reklamu

Během uplynulých dvou týdnů se událo mnoho zvratů, které do velké míry ovlivní podobu budoucích iPhonů, respektive jejich hardwarovou výbavu. Apple se po několika letech udobřil se společností Qualcomm a ta bude na oplátku (a za značnou sumu peněz) dodávat své 5G modemy pro přespříští iPhony a všechny další v horizontu minimálně pěti let. Letošní novinky se však stále povezou na vlně 4G sítě a modemy pro tyto potřeby dodá, stejně jako loni a předloni, Intel. To může být spojeno s jistými problémy.

Intel byl exkluzivním dodavatelem datových modemů pro iPhony současné generace a již od začátku se ozývalo poměrně velké množství uživatelů, které trápily potíže se signálem. Někomu síla přijímaného signálu klesala na velmi nízkou úroveň, někdo signál zcela ztrácel na místech, kde ho obvykle bylo dostatek. Jiní uživatelé si stěžovali na pomalejší přenosové rychlosti při využití mobilních dat. Po několika testech se ukázalo, že datové modemy od Intelu nedosahují stejných kvalit, jako porovnatelné modely od konkurenčních výrobců, zejména od Qualcommu a Samsungu.

Velice podobný problém se objevoval i u dva roky starého iPhonu X, kdy datové modemy Applu dodával jak Intel, tak Qualcomm. Pokud měl uživatel ve svém iPhonu modem z dílny Qualcommu, obvykle si mohl užívat vyšší kvalitu datových přenosů než v případě modemů od Intelu

Intel pro letošní rok chystá novou verzi svého 4G modemu XMM 7660, který se s největší pravděpodobností objeví v nových iPhonech, které Apple představí tradičně v září. Mělo by jít o poslední generaci 4G iPhonů a bude velmi zajímavé sledovat, jestli se bude opakovat situace ze současné generace. Od roku 2020 by měl mít Apple opět dva dodavatele modemů, kdy výše zmiňovaný Qualcomm doplní Samsung. Výhledově by si pak měl Apple vyrábět své vlastní datové modely sám, to je však stále ještě hudba budoucnosti.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: 9to5mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více