Zavřít reklamu

Během prezentací nových produktů Apple vždy vyzdvihne jejich hlavní přednosti a do světa pošle jejich první obrázky. Různé menší či větší podrobnosti, hardwarové specifikace a další detaily se však objevují až v následujících dnech, když do novinek začnou šťourat vývojáři a novináři. Co všechno jsme se tedy postupně dozvěděli o středečních novinkách?

Operační paměť RAM je něco, o čem Apple při představování produktů nikdy nemluví. Jedná se tedy o jeden z údajů, na který si veřejnost musí nějakou tu chvíli počkat. O tom, že by bylo hodně zvláštní, kdyby i iPhone 6s měl stále jen 1 GB RAM, se mluvilo již delší dobu. Nyní ale máme konečně potvrzené, že Apple operační paměť u nejnovějších iPhonů skutečně zdvojnásobil.

Důkaz o rozšíření operační paměti přinesl vývojář Hamza Sood, který informaci vydoloval z vývojářského nástroje Xcode 7. Stejným způsobem pak potvrdil, že nový iPad Pro bude mít operační paměti hned 4 GB, což je informace, kterou ve svých materiálech již před tím prozradilo Adobe.

Vyšší operační paměť novým zařízením umožní udržet v chodu najednou více aplikací nebo například více spuštěných záložek v internetovém prohlížeči. Práce se systémem je pak mnohem příjemnější, protože zařízení nemusí internetové záložky opakovaně načítat a vy se nemusíte bát, že se vám samovolně zavře spuštěná aplikace.

Další zajímavou informací pak je, že nové iPhony 6s jsou o něco těžší než o rok starší iPhony 6. Nejedná se sice o žádný extrémní nárůst hmotnosti, ale váha většího i menšího telefonu meziročně zhruba o 11 procent vyrostla, což zaznamenat lze. Původně se mělo za to, že na vině může být nová hliníková slitina ze série 7000, která má díky příměsi zinku o něco vyšší hustotu než starší série 6000.

Materiál ale ve skutečnosti výrazný nárůst hmotnosti nezpůsobil. Samotný hliník je u iPhonu 6s dokonce o gram lehčí než u iPhonu 6 a u iPhonu 6s Plus jen o dva gramy těžší než u loňského 6 Plus. Nová slitina je ovšem o poznání pevnější a nová řada iPhonů by tedy neměla trpět ohýbáním, které vyvolalo mediální smršť minulý rok.

Co ale tedy za nárůstem hmotnosti stojí? Je to nový displej s technologií 3D Touch, který je hned dvakrát těžší než u loňských modelů. Apple mu totiž musel přidat celou jednu vrstvu, aby zajistil snímání intenzity tlaku, se kterou na displej tlačíte. Nová vrstva displeje přidává telefonu i na tloušťce. Zde je však rozdíl pouhé dvě desetiny milimetru.

Posledním zajímavým údajem pak je, že iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad mini 4 a iPad Pro využívají nejnovější technologii Bluetooth 4.2. Ta je ještě více energeticky úsporná, obsahuje vylepšení týkající se zabezpečení a ochrany soukromí a slibuje 2,5násobné zvýšení rychlosti datového přenosu s desetinásobnou datovou kapacitou.

Překvapením ovšem je, že tuto technologii, která má být jakýmsi ideálem pro „internet věcí“, nepodporuje nová Apple TV. Až doposud totiž o speciálním set-top-boxu Apple mluvil jako o centru chytré domácnosti, na které budou připojena všechna chytrá zařízení s podporou HomeKitu. V Cupertinu si ale nejspíš myslí, že si Apple TV vystačí s podporou WiFi 802.11ac a starším Bluetooth 4.0.

Zdroj: the verge, 9to5mac
.