Zavřít reklamu

Parodie na keynote Applu od známého komika, několik zpráv netradičně z muzikálů a také zajímavý patent, který by mohl v budoucnu změnit Home tlačítko na iPhonech…

Scott Forstall produkuje svou druhou hru na Broadwayi (7. 3.)

Scott Forstall, bývalý šéf vývoje iOS, který z Applu odešel po počátečních neúspěších aplikace Mapy, zůstává na Broadwayi a po veleúspěšném muzikálu Fun Home se vrací s divadelní hrou Eclipsed, která vypráví příběh sexuálních otrokyň během liberijské občanské války.

Jak moc se na produkci hry tentokrát podílel, není jasné, v produkci Fun Home se ale kromě financování hry aktivně účastnil také marketingu. O nové hře, jež si svou premiéru v New Yorku odbyla minulý týden, napsal Forstall na Twitteru a také zmínil, že je pyšný na to, že Eclipsed je první hrou, jejíž kreativní tým je sestaven zcela z žen. Forstall se na veřejnosti příliš neobjevuje a svůj Twitter používá jen zřídka – toto byl jeho první tweet od června 2015.

Zdroj: AppleInsider

Apple získal patent na Home tlačítko z liquidmetalu (8. 3.)

Mezi čtyřiceti novými patenty, které minulý týden Apple získal, je jedním z nejzajímavějších ten na použití materiálu zvaného liquidmetal k výrobě Home tlačítka. Liquidmetal je mimo svou odolnost a lehkou váhu významný především svou ohebností. Pokud by ho Apple použil na iPhonech, tlačítko Home by se stalo jedním z mnoha komponentů, které jsou citlivé na tlak, a při každém stisku by se navíc mírně prohnulo. Liquidmetal by Applu také umožnil používat mnohem jednodušší a účinnější mechanismus. Apple má nárok na použití tohoto materiálu již od roku 2010. Dříve se spekulovalo, že ho použije například na slot na SIM kartu, což se nikdy neuskutečnilo. Stále nově vznikající patenty ale naznačují, že Apple v liquidmetalu nadále vidí mnoho možností.

Zdroj: MacRumors

Muzikál o rivalitě mezi Stevem Jobsem a Billem Gatesem nakonec nebude (8. 3.)

Očekávaný muzikál s názvem Nerds, který měl mít na Broadwayi premiéru již příští měsíc, musel být kvůli ztrátě sponzorů zrušen. Nerds zachycoval příběh o rivalitě mezi Stevem Jobsem a Billem Gatesem v zábavné formě, která zahrnovala jak hologramy na jevišti, tak i aplikaci, skrze kterou mohli diváci během hry hlasovat o konci příběhu. Herci již byli s přípravami v plném proudu a je stále možné, že se hra divákům nakonec představí. Zatím ale její osud značně nejistý.

Zdroj: AppleInsider

15palcové a 17palcové MacBooky z roku 2010 jsou již zastaralé (8. 3.)

Apple po třech měsících opět obnovil svůj seznam vintage a zastaralých produktů, když minulý týden označil 15palcové a 17palcové MacBooky Pro vyrobené v roce 2010 za vintage v USA a Turecku, a všude jinde ve světě za zastaralé. Vintage produkty se podle charakteristiky Applu nevyrábí už více jak pět let, zastaralé pak více než sem let. Obecně zařazení produktů na jeden z těchto seznamu znamená ukončení hardwarové podpory ze strany Applu. Systém OS X El Capitan je ovšem nadále podporován i MacBooky, jejichž datum výroby sahá až do roku 2007.

Zdroj: MacRumors

Borat parodií na keynote Applu promuje svůj nový film (9. 3.)

Komik Sacha Baron Cohen, který stojí za úspěšnými satirickými postavami jako je Ali G nebo Borat, se k propagaci svého nového filmu Grimsby rozhodl napodobit keynote Applu. Na pódiu před početným obecenstvem představil svou novou postavu Nobby, jako kdyby Steve Jobs představoval nový iPhone.

Nobby je podle Cohena o 12 procent sympatičtější než Borat a o 15 procent hloupější než Ali G. Cohen si také utahuje z neustálého honu Applu za co nejtenčími produkty. Ve videu se zmiňuje o tom, že film Grimsby má ten nejmenší a nejlehčí příběh, který kdy jakékoliv filmové studio produkovalo. Zatímco parodií na prezentace Applu se na internetu nachází nespočet, jen málokdy je jejím autorem jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti.

Zdroj: Cult of Mac

Týden v kostce

Apple minulý týden oficiálně oznámil keynote, která se uskuteční 21. března a na níž s největší pravděpodobností představí čtyřpalcový iPhone a nový iPad. Světem stále rezonuje žádost FBI o přístup k datům na iPhonech. Podle Eddyho Cuea by Apple prolomením šifrování pomohl kriminálníkům a teroristům. Žádost se nelíbí ani Stevu Wozniakovi, zklamán je i šéf softwaru Applu Craig Federighi. Ten se navíc vyjádřil k manuálnímu zavírání aplikací v iOS a potvrdil, že je zbytečné.

Samsung představil nové telefony, kterými bezpochyby významně tlačí na Apple. Kalifornská společnost také na svém novém kampusu dokončuje stavby unikátního divadla, kde se budou představovat nové produkty, na druhou stranu musí na základě rozhodnutí nejvyššího soudu v případě e-booků zaplatit 450 milionů dolaru.

.