Zavřít reklamu

V San Francisku vyroste nový a velkolepý Apple Store. Google výrazně snížil ceny svého cloudového úložiště a mohl by tím vyprovokovat Apple, který zase bortí čínské představy o tom, že se tam prodávají jen levné smartphony…

Apple dostal zelenou pro nový obchod v San Francisku (11. 3.)

Stavba nového Apple Storu na Union Square v San Francisku může začít, Apple totiž dostal povolení od plánovací komise a městské rady tohoto kalifornského města. Nový obchod se přitom bude nacházet jen tři bloky daleko od již stávajícího Apple Store. Podle mnohých by ale mohl být ještě více ikonický než Apple Store na Manhattanu. Jeho posuvné vchodové dveře budou vyrobeny z obrovských 44palcových skleněných desek. K novému Apple Storu bude také patřit malé náměstíčko pro návštěvníky obchodu.

„Jsme nadšeni, že jsme konečně dostali od města zelenou. Nový obchod s náměstím bude nádherným doplňkem Union Square a zajistí také stovky pracovních míst,“ vyjádřila nadšení společnosti mluvčí Amy Bassettová. „Náš obchod na Stockton Street zaznamenal obrovskou popularitu, za devět let jím prošlo 13 milionů zákazníků a my se nyní už jen těšíme na otevření další z našich poboček,“ dodala Bassettová.

Zdroj: MacRumors

iTunes Radio je třetí nejpopulárnější službou svého druhu v USA (11. 3.)

Podle průzkumu společnosti Statista je iTunes Radio třetí nejpoužívanější streamovací služba v USA. Před iTunes Radiem se umístila Pandora s dominantními 31 % podílu na trhu a po ní ještě iHeartRadio s 9 %. iTunes Radio se ocitlo na třetím místě s 8 procenty podílu a předběhlo tak i služby jako Spotify či Google Play All Access. V průzkumu bylo také zjištěno, že 92 % uživatelů iTunes Radia také současně využívá služeb Pandory. Popularita streamovací služby od Applu zároveň stoupá nejrychleji ze všech tří vítězných služeb a je proto možné, že již v tomto roce předběhne iTunes Radio svého konkurenta iHeartRadio.

Je ovšem nutné poznamenat, že výzkum je založen na odpovědích pouze dvou tisíců lidí a je tak velmi pochybné tento výsledek přirovnávat k 320 milionům obyvatelů Ameriky. Apple plánuje rozšířit iTunes Radio do více než 100 zemí a svou práci má, na rozdíl od konkurentů, usnadněnou již existujícími smlouvami s Universal Music Group a dalšími nahrávacími společnostmi díky širokému rozšíření iTunes Music Store.

Zdroj: MacRumors

Google snížil ceny za své cloudové úložiště (13. 3.)

Nové ceny Googlu za úložiště dat jsou v průměru 7,5krát nižší než ty od Applu. Uložit si svá data do Google Drive vás vyjde následovně: 100 GB za 2 dolary (původně 5 dolarů), 1 TB za 10 dolarů (původně 50 dolarů) a 10 TB za 100 dolarů. Zákazníci Googlu přitom musí platit za úložiště měsíčně. U Applu platí zákazníci ročně a to následovně: 15 GB za 20 dolarů, 25 GB za 50 dolarů a 55 GB za 100 dolarů. Je přitom paradoxem, že uživatelé 64GB iPhonů tak ani nemůžou zálohovat všechna svá data. Google je štědřejší i při rozdávání místa zdarma. Zatímco od Applu dostane každý 5 GB, Google svým uživatelům poskytuje 15 GB.

Zdroj: 9to5Mac

Reklama na iPhone 5C na Yahoo a v New York Times (13. 3.)

Apple nejčastěji propaguje své produkty pomocí televizních nebo tištěných reklam, propagaci iPhonu 5c se ale rozhodl pojmout jinak. Na stránkách Yahoo byly spuštěny animované reklamy s 8 různými interaktivními tématikami. Důraz je kladen na 35 barevných koleček, které vytvoří kryt od Applu, když je na telefon umístěn. Kombinace bílého iPhonu s černým obalem tak v reklamě vytvořila zdánlivé blesky fotoaparátu se sloganem „Catwalk“, kolečka žlutého iPhonu s černým obalem zase vytvořili kostičky z Tetris s poněkud pochybným sloganem „Please try again“. Všech 8 různých kombinací můžete vidět na stránkách Yahoo. Reklama byla umístěna i na server New York Times, z toho ale byla nejspíše stažena.

Zdroj: 9to5Mac

V Číně se Applu s iPhony mimořádně daří (14. 3.)

Obecné tvrzení, že v Číně se vede jenom levným smartphonům, bylo nyní vyvráceno společností Umeng, která provedla analýzu trhu se smartphony v Číně za rok 2013. Podle ní stálo 27 % zakoupených smartphonů přes 500 dolarů a 80 % z nich byly iPhony. Čínský trh se smartphony a tablety se v minulém roce téměř zdvojnásobil, z 380 milionů zařízení na začátku roku na 700 milionů na konci roku 2013. Apple nyní v Číně prodává iPhone 5S za 860–1120 dolarů, iPhone 5c za 730–860 dolarů a iPhone 4S si mohou v Číně zákazníci zakoupit za 535 dolarů. Je obdivuhodné, že Apple dokázal mít v Číně tak obrovský podíl na trhu, když v roce 2013 ještě ani neměl sjednanou smlouvu na prodej s největším čínským poskytovatelem telekomunikačních služeb China Mobile. Od ledna 2014 ale China Mobile prodává produkty Apple, a tak je pravděpodobné, že se podíl ještě zvětší.

Zdroj: AppleInsider

Týden v kostce

Událostí číslo jedna bylo v uplynulém týdnu vydání očekávané aktualizace iOS 7.1. Nový mobilní operační systém přinesl výrazné zrychlení do všech zařízení a také opravy chyb, nicméně zároveň změnil chování tlačítka Shift a na některých zařízeních dokonce výrazněji ubírá baterii.

Poprvé na půdě Spojených států tento týden probíhal iTunes Festival, za kterým se ohlédl také Eddy Cue. Senior viceprezident Applu pro internetový software a služby přiznal, že si v Applu nebyli jistí, zda mají festival na domácí půdu vůbec přesouvat.

V pokračující kauze Apple vs. Samsung jsme se dozvěděli, že se obě strany odvolaly proti poslednímu rozsudku, a tak bude první případ nadále pokračovat. Evropská unie zavedla další opatření, aby se v budoucnu u mobilních zařízení používal jen jeden konektor, a to patrně microUSB.

.