Zavřít reklamu

V dnešním večerním Jablečném týdnu se dočtete o neúspěšných překupnících iPadu, nových zjištěních o tomto nedávno uvedeném tabletu, nadcházejících MacBoocích nebo o návštěvě Tima Cooka v Číně.

Překupníci stáli fronty na vrácení iPadů (25. 3.)

Jeden zákazník nám zaslal příběh o své cestě na pátou evenue ze dne kdy se ve státech začal prodávat nový iPad,tedy 23. března.

Jel jsem na 5. Avenue a viděl jak Apple zřídil samostatnou řadu, aby odbavil čínské překupníky. Vedoucí pobočky udržoval samostatnou řadu, aby zajistil, že zákaznická zkušenost nebude ovlivněna, někteří lidé se vraceli třicetkrát.

Zástupy organizací psali o Překupnickém fenoménu, včetně The New York Times:

Ukazují se v časných ranních hodinách, čínští muži a ženy, čekají tiše a trochu nervózně vedle Apple Store. Fronta, kterou okupují může být v některé dny velmi dlouhá. Nejedná se o typické Apple fanoušky. Místo toho jsou to účastníci komplikovaného obchodu vedeného obrovskou poptávkou Číny po doplňcích na produkty Apple. Produkty které se vyrobí v Číně, tak následně urazí dlouho cestu k zákazníkům po celém světě.

Překupníci se snaží nakoupit tolik iPadů aby vydělali na prodejích s vysokou marží. Nakonec to ale vypadá že v plnění poptávky Apple uspěl, tím pádem neuspěli překupníci, kteří spekulovali s možnou prodlevou při dodávkách. Nyní začali využívat čtrnáctidenní lhůtu pro navracení zboží garantovanou Applem.

Zdroj: MacRumors.com

Číňané se možná dočkají v iOS vyhledávače Baidu (26. 3.)

Na čínském serveru Sina Tech se objevily spekulace ohledně změny vyhledávače v dalším updatu iOS. Ten by podle tohoto serveru měl do iZařízení určených pro Čínu integrovat místní vyhledávač Baidu, který si drží celých 80 % trhu. Pokud by se ona spekulace stala skutečností, způsobila by Googlu jisté patálie. Čína je obrovský a stále nenasycený trh, ve kterém obliba jablečných zařízení rapidně roste. Mohla by to být také známka toho, že Apple již přestává být na službách Googlu závislý. Vždyť nové iPhoto pro iOS nepoužívá jako podklad pro mapy právě ty od Googlu, nýbrž OpenStreetMap.

Zdroj: TUAW.com

iPad vydrží 25 hodin jako LTE hotspot (26. 3.)

Je libo zařízení, které vydrží více než jeden celý den jako osobní hotspot distribuující LTE konektivitu? Není problém – iPad 3. generace je právě takovéto zařízení. Konkrétně vydrží iPad vykonávající jen tuto činnost přesně 25 hodin a 20 minut. Vděčit můžeme nové baterii, která má obdivuhodnou kapacitu 42,5 Wh, což je zhruba o 70 % více než v případě akumulátoru iPadu 2.

Zdroj: AnandTech.com

Apple reaguje na nepřesnost indikátoru nabití nového iPadu (27. 3.)

V minulém Jablečném týdnu jsme vás informovali o nepřesnosti indikátoru nabití baterie u nového iPadu. Podle několika zahraničních serverů se totiž iPad dobíjel ještě po tom, co se ukazatel dostal po dvouhodinovém nabíjení na hodnotu 100 %.
Tento problém Apple podle očekávání neignoroval a Michael Tchao, viceprezident marketingu iPadu, prozradil, že je to tak navrženo správně. Podle něj totiž všechna iOS zařízení indikují úplné nabití o něco málo dříve, než jsou skutečně naplno nabitá. Zařízení se ještě chvíli dobíjí, poté spotřebuje malé procento baterie a takto stále dokola. „Tato elektronika je navržena tak, abyste mohli svoje zařízení používat tak dlouho, jak budete chtít,“ řekl Tchao. „Jde o skvělou funkci, která byla vždy součástí iOS.“
A proč o tomto Apple neinformuje uživatele? Ze stejně prostého důvodu, jako je nezatěžuje defragmentací disku, indexováním Spotlightu a podobně. Uživatelé toto vědět nepotřebují a cyklus dobíjení a vybíjení by možná mnohé z nich zmátl. Ukazatel se proto raději zastaví na 100 %.

Je ale trochu s podivem, že Apple spolu s radikálním zvětšením baterie nezačal dodávat i silnější nabíječky. Nový iPad se skutečně nabíjí oproti svému předchůdci poměrně pomalu a v zátěži se dokonce může vybíjet i při zapojení do sítě. Nový jablečný tablet má totiž 42 Wh baterii a stále se dodává s 10 W nabíječkou, kdežto například 35 Wh MacBook Air je napájen 45 W adaptérem. Zde už určitě nejde jen o drobný designový nedostatek a spousta uživatelů zajisté čeká, jestli Apple tento problém nějakým způsobem vyřeší.

Zdroj: AppleInsider.com, 9to5Mac.com

Aplikace z Kiosku vynáší 70 000 dolarů denně (28. 3.)

Za méně než šest měsíců, před kterými byl Kiosek představen zároveň s iOS 5, generuje tato virtuální trafika denně zisk o hodnotě 70 000 amerických dolarů. Toto číslo se vztahuje na sto nejúspěšnějších vydavatelů. Na stupních vítězů umístily tři, dá se říct, očekávané aplikace, a sice The Daily, NY Times pro iPad a The New York Magazine. Tržby Kiosku se samozřejmě nemůžou rovnat hrám a aplikacím, nicméně již nyní lze vidět jistý trend v rostoucí popularitě elektronických „tiskovin“.

Zdroj: TUAW.com

Nové tenké MacBooky Pro v dubnu nebo v květnu? (28. 3.)

Vzhledem k relativně pravidelným cyklům aktualizace výrobků Apple by se do měsíce měly objevit nové iMacy a MacBooky Pro. Očekává se, že by se počítače měly dočkat dvakrát odložených čtyřjádrových procesorů Intel Ivy Bridge, jež nahradí současnou generaci Sandy Bridge a přinesou vyšší výkon a nižší spotřebu. Zároveň se už delší dobu spekuluje o tenčím designu aktuálních MacBooků Pro, jež by se měl přiblížit řadě Air. Procesory Sandy Bridge by se měly dostat na trh 29. dubna, nové notebooky proto nelze před tímto datem očekávat. Uvedení se předpokládá koncem dubna nebo začátkem května.

Zdroj: CultofMac.com

Tim Cook navštívil Čínu, zastavil se i ve Foxconnu (29. 3.)

Výkonný ředitel Applu, Tim Cook, se vypravil do Číny, kde se setkal s tamními vládními představiteli, a také navštívil továrnu Foxconn v Čeng-Čou. Cookovu návštěvu Číny potvrdila mluvčí Applu Carloyn Wun, která prohlásila, že čínský trh je pro společnost velice důležitý a že se Apple chystá v této oblasti provést velké investice, aby mohl nadále růst. Další podrobnosti ovšem kalifornská společnost odmítla sdělit. Jedním z diskutovaných témat mohla být dostupnost nového iPhonu u největšího operátora China Mobile, kde již nyní používá iPhone asi 15 milionů uživatelů, ačkoliv čínský operátor jablečný telefon oficiálně neprodává.

Cook se během svého pobytu na asijském kontinentu rovněž zastavil v pekingském Apple Store, kde se s ním fotili fanoušci. Pak si to nástupce Steva Jobse namířil do Čeng-Čou, kde stojí nová továrna Foxconn, která má na starost výrobu iPhonů a iPadů. Návštěvu továrny opět potvrdila Carolyn Wu.

Pravý záměr Cookovy návštěvy Foxconnu znám není, ovšem již nyní je jasné, že má současný CEO Applu ke prezentaci sebe i celé firmy trochu jiný přístup než Steve Jobs.

Zdroj: AppleInsider.com

Další testovací sestavení OS X Lion 10.7.4 (29. 3.)

Necelé dva týdny po vydání první betaverze OS X Lion 10.7.4 rozeslal Apple vývojářům druhé testovací sestavení, v němž nedochází k žádným výrazným změnám. Apple informuje, že neobsahuje žádné známé problémy, přičemž vývojáři se mají soustředit na Mac App Store, grafiku, iCal, Mail a QuickTime. Sestavení s označením 11E35 mohou z Apple Dev Center stahovat registrovaní developeři.

Zdroj: CultOfMac.com

V čínském Ta-lienu by měl vyrůst největší Apple Store na světě (29. 3.)

Nic oficiálního to není, ovšem podle reklamních bannerů to vypadá, že by mohl v čínském přístavním městě Ta-lien vyrůst nový Apple Store, navíc největší na světě. Jablečný obchod by se měl nacházet v obchodním centru Parkland Mall. Ta-lien je bohaté město, kam přichází mnoho investrů z Korei a Japonska, což je pro Apple rozhodně zajímavé.

Spekulace zahájil reklamní transparent v obchodním centru, na němž stojí: „Do Parkland Mall brzy přijde největší vlajkový Apple Store na světě.“ Parkland Mall je jedním z největších nákupních center v Ta-lienu, kde se nacházejí nejslavnější světové značky.

Zdroj: AppleInsider.com

Čekají nás avataři v Game Center? (30. 3.)

Jeden z patentů Applu naznačuje, že bychom si v budoucí verzi Game Center mohli vytvářet vlastní avatary. Náznak vytváření postaviček se objevil již dříve, nový patent však ukazuje přímo otisk obrazovky editoru, ve kterém budou avataři vznikat. Bude se jednat o 3D animované postavičky ne nepodobné těm z filmů od Pixaru. Není nutné snad upozorňovat, že Steve Jobs Pixar vlastnil, než ho prodal společnosti Disney. Nicméně avataři by mohli do integrovaného herního centra vdechnout trochu života a personifikace, po které hráči delší dobu volají.

Zdroj: 9to5Mac.com

Autoři: Ondřej Holzman, Daniel Hruška, Filip Novotný, Jakub Požárek

Odborný Apple magazín zaměřený na návody, recenze, novinky a názory, týkající se společnosti Apple a jejich produktů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    S tou nabíječkou u iPadu to Apple opravdu moc nevychytal kdyby měla alespoň 20W výkonu protože s tou aktuální se iPad nabíjí asi 6h a z počítače je nemožné jej plně nabít.

celý text

Čtěte více.