Zavřít reklamu

Ještě větší iPhone, iPady v baseballu, vylepšený Smart Connector, Tim Cook na návštěvě v Palo Altu a iOS 9.3 jako nejstabilnější systém posledních let…

V příštím roce by mohl přijít 5,8palcový iPhone s OLED displejem (26. 3.)

Zatímco letos v září by podle analytika Ming-Chi Kua měla zůstat podoba iPhonů téměř nedotčena, velká změna designu uživatele čeká příští rok. V roce 2017 by měl Apple vydat iPhone, který se svým skleněným designem bude velmi podobat několik let starému iPhonu 4, odlišný od něho ale bude zakřiveným displejem. Apple by rád použil momentálně jeden z nejkvalitnější typů displejů AMOLED, záleží ovšem na tempu produkce a zda do roku 2017 stihne Apple tyto displeje připravit.

Pokud ano, menší 4,7palcový iPhone by se nadále prodával s LCD displejem, větší iPhone by na druhou stranu dostal zakřivený AMOLED a větší úhlopříčku 5,8 palce. Pokud ale výroba dostatečně rychlá nebude, s menším množstvím AMOLED displejů by prý Apple vydal 5,8palcovou verzi jen jako exkluzivní nabídku a 4,7- a 5,5palcové iPhony by zůstaly u LCD.

Kuo také poznamenává, že iPhony by v roce 2017 měly konečně přijít s bezdrátovým nabíjením a dokonce i rozpoznáváním tváře a duhovky pro rozšíření možností zabezpečení.

Zdroj: MacRumors

Finanční výsledky bude Apple vyhlašovat 25. dubna (28. 3.)

Apple na svých stránkách pro investory zveřejnil, že finanční výsledky za druhé fiskální čtvrtletí roku 2016 oznámí v pondělí 25. dubna. Očekává se, že poprvé od uvedení iPhonu v roce 2007 meziročně poklesnou jeho prodeje. Poprvé za 13 let by mohly ve srovnání s loňským rokem klesnout také příjmy.

Zdroj: MacRumors

Apple bude zásobovat týmy v MLB iPady Pro (29. 3.)

Apple a americká basebalová liga MLB se dohodli na používání iPadů jako hlavního nástroje pro trenéry během zápasů. iPad Pro trenérům nabídne nespočet nových možností, jak použít data z předešlých her a lépe předpovídat situace a plánovat strategie přímo během hry.

Kalifornská společnost pro MLB vyvinula speciální aplikaci, která je personalizovaná každému týmu, ale fungovat bude pouze offline. S podobným programem přišel i Microsoft, který své tablety Surface distribuoval v NFL mezi týmy amerického fotbalu.

Zdroj: MacRumors

Apple si nechal patentovat vylepšený Smart Connector (30. 3.)

Apple si nechal registrovat nový patent, který rozšiřuje možnosti Smart Connectoru, přes který se v iPadech Pro zatím připojuje jen Smart Keyboard. Podle patentu by se díky tomuto konektoru mohli k jednomu výstupu připojit až tři různá zařízení. Jejich jednotlivé konektory by se díky magnetickým silám jednoduše naskládali na sebe.

V nákresech patentu se jedna verze Smart Connectoru podobá MagSafe konektoru, který je stále nejrozšířenější možností nabíjení MacBooků, druhá pak připomíná konektor podobající se nabíječce Apple Watch. Přes konektory několika zařízení by se díky této nové technologii dala přenášet jak energie, tak i data. Technologie pak dokáže rozeznat, jaké zařízení je zapojeno (klávesnice, externí harddisk, nabíječka, atd.), a na základě toho přenášet správné množství energie a dat do každého z nich.

Zdroj: 9to5Mac

Tim Cook se zastavil v Apple Storu v Palo Altu při startu prodeje iPhonu SE (31. 3.)

Tim Cook, podobně jako po vydání iPhonu 6, opět zavítal do Apple Storu v kalifornském Palo Altu při příležitosti vydání iPhonu SE a 9,7palcového iPadu Pro. V poloprázdném obchodě si našel čas na kus řeči s tamějšími prodavači a také na pořízení fotek se zákazníky. Zatímco Apple Store v Palo Altu není tím nejbližším jablečným obchodem ke kampusu Applu, právě v tomto obchodě se vždy velmi nečekaně objevoval i zakladatel Applu Steve Jobs.

Zdroj: 9to5Mac

iOS 9.3 je podle analýzy nejstabilnější verzí iOS posledních let (31. 3.)

I přes několik problémů, které iOS 9.3 přineslo uživatelům po celém světě, nejnovější verze iOS je podle statistik firmy Apteligent tím nejstabilnějším operačním systémem Applu za několik let. Za poslední týden přestal systém fungovat pouze na 2,2 procenta zařízeních, což je lepší výsledek, než zaznamenal nejnovější Android, který spadl na 2,6 procenta zařízeních.

Předešlé verze iOS 8, 9 a 9.2 v březnu nefungovaly na 3,2 procenta, což znamená, že uživatelé se staršími verzemi iOS mají větší šanci narazit na selhání systému. Apple navíc v pondělí vydal aktualizaci, která opravuje několik zásadních chyb systému, a tak by toto procento mělo klesnout ještě více.

Zdroj: MacRumors

Týden v kostce

Největším překvapením minulého týdne byla dozajista zpráva FBI, která oznámila, že Federální úřad pro vyšetřování dokázal prolomit zakódování iPhonu bez pomoci Applu. Soudní spor byl tak ukončen a Apple zveřejnil zprávu, ve které říká, že tento případ se před soudem nikdy objevit neměl.

Nové iOS 9.3 způsobilo mnohým uživatelům problémy s otevíráním odkazů, což následně Apple opravil vydáním verze 9.3.1. Novinky se stále dozvídáme jak o iPhonu SE, jehož součástky jsou kombinací vnitřností předešlých iPhonů, což umožňuje jeho nízkou cenu, tak i o iPadu Pro, který lze díky výkonnějšímu USB-C adaptéru nabíjet mnohem rychleji.

Foxconn při nákupu Sharpu ušetřil téměř polovinu a Apple zveřejnil zprávu o kvalitě pracovních podmínek dodavatelů za rok 2015.

.