Zavřít reklamu

V soudní síni nepřátelé, na dodavatelském poli spojenci, takový má vztah Apple se Samsungem. Kalifornská společnost však nebojuje pouze se Samsungem, v roce 2013 byla nejčastějším cílem patentových žalob. Aktuálně navíc řeší stížnosti na nedoručené textové zprávy z iPhonů…

Samsung byl v prvním čtvrtletí hlavním dodavatelem displejů pro iPady (12. 5.)

V prvním čtvrtletí roku 2014 Samsung dodal Applu 5,2 miliony 9,7palcových displejů s vysokým rozlišením pro použití v iPadech Air a iPadech 4. generace. Jednalo se celkem o 67 % všech displejů tohoto typu, který Apple od všech výrobců odebral, což dovedlo Samsung na vrchol žebříčku dodavatelů pro Apple. Dlouholetý partner Applu LG v minulém čtvrtletí dodal pouze 3,2 miliony displejů, tedy 38 %. Apple si zvolil Samsung jako hlavním dodavatelem displejů pro iPady; v říjnu mu korejská společnost začala vyrábět i Retina displeje pro iPad mini.

Zdroj: MacRumors

V roce 2013 byl nejčastěji žalován za porušování patentů Apple (13. 5.)

Apple je hlavním cílem žalob za porušení patentů v USA. V roce 2013 se ocitl na prvním místě, hned za ním je Amazon. Společnosti jsou pod nátlakem žalobců, kteří se živí tím, že žalují větší společnosti za údajné nesplnění patentových povinností. Počet žalob ohledně patentů za minulý rok vzrostl o 12 % a i když společnosti jako Google bojují za změnu zákona, která by odradila takový rozmach žalob, například Apple varuje, že pokud by se zákony o patentech staly striktnější, mohlo by to poškodit celou ekonomiku. Větší společnosti by totiž měly více problémů se žalováním výrobců zařízení, které jejich produkty doopravdy kopírují. A pokud se jedná o společnosti, které nejvíce žalují za porušení patentů, mohl by se Apple díky svým neustálým válkám se Samsungem zdát jako horký kandidát. Opak je ale pravdou, Apple se ani nedostal mezi první desítku.

Zdroj: Cult Of Mac

Apple vydal Human Interface Guidelines for iOS pro iPad (14. 5.)

Důvodem toho, že všechny iOS aplikace vypadají, jako by do sebe zapadali, je dokument Applu nazvaný „Human Interface Guidelines“, který zajišťuje, že všichni vývojáři použijí při vývoji aplikací Applem schválené prvky. Apple nyní vydal na iBookstore jednoduchou a čtivou verzi tohoto dokumentu, dostupnou pro každého. Průvodce zahrnuje vše od obecných konstrukčních postupů až po pravidla o obsahu. Součástí je i pár videí pro lepší ilustraci problémů. 20MB dokument si můžete stáhnout i vy.

Zdroj: Cult Of Mac

Bývalý uživatel iPhonu žaluje Apple, po přechodu na Android mu nechodí zprávy (16. 4.)

Problému s posíláním zpráv, za který byl nyní Apple zažalován, společnost čelí již od roku 2011. Uživatelům, kteří přejdou z iPhonu na zařízení s Androidem totiž nechodí textové zprávy od uživatelů iPhonu. Problém tkví v tom, že iPhony pošlou zprávu jako iMessage, byť už uživatel na druhé straně iPhone vůbec nepoužívá. Výsledkem pak je, že na Android zpráva vůbec nedorazí. Zástupce zákaznické podpory Applu se nechal slyšet, že společnost na vyřešení problému pracuje, ovšem je zcela bezradná. Apple tak radí svým zákazníkům, aby si před deaktivací telefonu zakázali iMessage, to ale mnoho uživatelům nepomohlo.

Zdroj: MacRumors

Týden v kostce

Spekulace se v minulém týdnu týkaly jak odhalení spolupráce s Beats a možném představení nových manažerů z této společnosti na WWDC, tak i možného rozlišení nového iPhonu. Za pomoci iPhonu 5s a iPadu Air byla natočena reklama pro Bentley, Apple zase – tentokrát s klasickými kamerami – natáčel v České republice a pořízené materiály použil pro nový dokument o využití iPadu ve školách.

A zatímco Carl Icahn opět utrácel neuvěřitelné sumy za akcie Applu, anonymní účastník dražby o večeři s Timem Cookem za ni utratil 6,6 milionu korun. Apple v minulém týdnu také vydal aktualizaci OS X, která přináší vylepšenou podporu pro 4K monitory. V Praze se konal 15. ročník konference Marketing Management a Jablíčkář byl u toho. Díky tomu jste si také mohli přečíst exkluzivní rozhovor s Davem Trottem, legendárním copywriterem, kreativním ředitelem a expertem na propojování tradičních marketingových nástrojů a nových médií.

.