Zavřít reklamu

Doznívající střípky z WWDC, obří nákup Microsoftu, kopírující Apple v Číně a také kontroverzní emoji s puškou, kterou kalifornská společnost ve svých zařízeních nechce…

Microsoft za více než 26 miliard dolarů koupil LinkedIn (13. 6.)

Největším nákupem minulého týdne se dozajista stala 25miliardová akvizice Microsoftu, který koupil profesní sociální síť LinkedIn. Výkonný ředitel Microsoftu Satya Nadella má za cíl propojit profesionální nástroje v čele s kancelářským balíkem Office právě se sítí kontaktů, které uživatel má v profesním světě. LinkedInu stále zůstane jistá míra autonomie, společně s Microsoftem ale budou pracovat na rozšíření dosahu obou produktů. Hlavní využití LinkedIn najde hlavně v Outlooku, Microsoft nicméně plánuje implementovat novou službu do Windows jako takových.

[su_youtube url=“https://youtu.be/-89PWn0QaaY“ width=“640″]

Zdroj: The Next Web

V macOS Sierra se objevila zmínka o dotykovém panelu a Touch ID (14. 6.)

Ve zdrojovém kódu macOS Sierra se nachází několik zmínek o možných funkcích nového MacBooku Pro, který by měl Apple představit na podzim. Jedna z nich naznačuje přítomnost dotykového OLED panelu, který by mohla vystřídat funkční klávesy. Klávesnice by se tak stala více interaktivní. V kódu lze nalézt zmínky o možnosti zapnutí funkce Nerušit nebo dotykové verze tlačítek pro ovládání hudby.

Zdrojový kód Sierry také podpořil spekulace o možném Touch ID, kterým by se nové MacBooky mohly odemykat. Jedná se přitom o podobnou zmínku v kódu, která se objevila už v iOS 7 před vydáním prvního iPhonu s touto funkcí. Poslední novinkou je pak zmínka podpory USB Super Speed+, což je jednoduše USB 3.1.

Zdroj: 9to5Mac

Hry na Apple TV už budou moci vyžadovat ovladač (14. 6.)

Až do minulého týdne museli vývojáři her pro Apple TV své hry přizpůsobit ovladači Siri, což znepříjemňovalo uživatelský komfort. Na letošním WWDC ale kalifornská společnost konečně své požadavky přehodnotila a vývojáři nyní mohou hry vyvíjet pouze pro herní ovladače. I tak by ale podle Applu měli vývojáři uživatelům zpřístupnit verze s ovládáním pomocí Siri Remote, kde to je jen trochu možné. Tímto krokem si Apple zajistil mnohem více aplikací na svou platformu, jelikož až do teď právě nutnost podpory ovladače Siri odrazovalo mnoho tvůrců především větších her od vývoje verze pro Apple TV.

Zdroj: The Verge

Samsung obhajuje své reklamy, ve kterých si dělal srandu z Applu (16. 6.)

Viceprezident marketingu Samsungu Younghee Lee se minulý týden v rozhovoru pro magazín AdWeek zmínil o své marketingové strategii, která si často utahuje z Applu. „V Severní Americe jsme se svou marketingovou kampaní agresivní,“ potvrdil Lee a pokračoval: „Pokud si vzpomenete na naše reklamy Fanboy a Wall Hugger, snažili jsme se být přizpůsobiví, aktuální a odvážní.“

Podle Leeho má Samsung stejný přístup i ke svým produktům: „Pokud si myslíme, že je to správně, tak tak i vytrvale jednáme.“

[su_youtube url=“https://youtu.be/SlelbGtPEdU“ width=“640″]

Zdroj: 9to5Mac

Apple možná bude muset přestat prodávat iPhone v Pekingu, prý kopíruje (17. 6.)

V Číně má Apple opět problémy – v Pekingu podle tamějších úřadů iPhone 6 kopíruje patent čínského výrobce telefonů a Apple by tak měl svá zařízení v čínské metropoli přestat prodávat. Společnost Shenzen Bali tvrdí, že Apple iPhonem kopíruje design jejich modelu 100C. Podle čínského Úřadu průmyslového vlastnictví jsou mezi zařízeními určité rozdíly, ale jsou natolik malé, že si jich zákazník pravděpodobně vůbec nevšimne. Apple zatím své telefony v Pekingu stále prodává.

Zdroj: The Verge

Apple lobbuje za odstranění emoji pušky (17. 6.)

V nové aktualizaci sady emoji se měl mimo jiné objevit obrázek pušky, kterou Apple ovšem odmítl. Při setkání Unicode Consortium požádal Apple o to, aby emoji pušky a muže střílejícího z pušky nebyly v nové edici zahrnuty. Další společnosti, které se setkání zúčastnily, s rozhodnutím Applu souhlasily. Ředitel Unicode Consortium zmínil, že zmíněné emoji v oficiální databázi zůstanou, na iOS a Android zařízeních ovšem nebudou dostupné.

Zdroj: Cult of Mac

Týden v kostce

Minulý týden se nesl v duchu novinek, které přinesla konference WWDC. Na ní Apple nejprve představil watchOS 3, ve kterých se nyní budou aplikace spouštět mnohem rychleji, a tvOS, které bude mnohem schopnější, ale nadále bez češtiny. Systém pro Macy se od teď označuje macOS a jeho nejnovější verze pojmenována Sierra na počítače Applu přináší Siri.

Safari 10 bude upřednostňovat HTML 5 a Flash či Javu spustí pouze na vyžádání. Plno malých, ale důležitých novinek se dostalo na iOS 10. Mimojiné se kvůli novým interaktivním notifikacím zbaví funkce „Slide to Unlock“ a umožní pořizovat fotografie v kvalitě RAW. Uživatelé budou konečně moci smazat systémové aplikace a soukromí bude v iOS 10 Apple chránit ještě důsledněji.

Do nového kabátku se také oblékne Apple Music, což by mělo službě pomoci s přehlendostí. Swift Playgrounds, aplikace, která naučí začátečníky programový jazyk Swift, navíc značně rozšíří množství vývojářů ve světě. O zanechání československé stopy se na konferenci postarala hra Chameleon Run navržená Jánem Illavským, kterou kalifornská společnost ocenila svou Apple Design Award.

iMessage se na Android zatím nedostanou a Apple studentům opět rozdává k vybraným produktům sluchátka Beats zdarma.

.