Zavřít reklamu

Reklamní úspěch Applu, Tim Cook se vyjádřil na téma rovnosti, hvězda z WWDC se draží pro dobré účely a v Itálii Apple otevře vývojářské středisko pro studenty…

Reklama ze zákulisí s Cookie Monsterem patří mezi nejlepší jarní počiny (7. 7.)

Na žebříčku Ace Metrix, společnosti, která analyzuje reklamy, bylo video ze zákulisí natáčení reklamy Applu s názvem „Timer“ označeno za jedno z nejlepších propagačních videí první poloviny roku.

Kalifornská společnost vydala samotnou reklamu, v níž si Cookie Monster ze Sezamové ulice peče sušenky s pomocí Siri, na začátku března a ta od té doby na YouTube nastřádala téměř 12 milionů zhlédnutí. O měsíc později pak bylo vypuštěno video z natáčení reklamy a právě toto video se umístilo na pátém místě nejlepších reklamních spotů. Na prvním místě žebříčku se umístila reklama Gillete, která zobrazuje pouto mezi otci a jejich syny.

[su_youtube url=“https://youtu.be/Wk5qT_814xM“ width=“640″]

Zdroj: MacRumors

Tim Cook po dalším střílení volá po rasové rovnosti (7. 7.)

Ve Spojených státech skončil týden naplněný několika vraždami občanů policisty, což po celé zemi rozpoutalo debatu o rasismu a do jaké míry v Americe stále přetrvává. Do diskuze se zapojil i Tim Cook, když na Twitteru napsal krátkou poznámku o rasové rovnosti: „Tato bezcitná zabíjení nám všem připomenula, že spravedlnost je stále mimo dosah mnohých. Můžeme, a měli bychom se, chovat lépe.”

Ke svým slovům Cook připojil odkaz na tweet afroamerického politika Johna Lewise, který ve stejný den zveřejnil fotku ze svého mládí, kdy byl policisty zatčen za používání veřejných záchodů, jež byly určeny pro bělochy. Výkonný ředitel Applu se s Lewisem potkal minulý rok, když americký politik navštívil Kalifornii. O čem se za zavřenými dveřmi diskutovalo, však nebylo nikdy zveřejněno.

Zdroj: AppleInsider

Bozoma Saint Johnová z Applu, která zazářila na WWDC, se draží pro charitu (7. 7.)

Bozoma Saint Johnová, vedoucí marketingu pro iTunes a Apple Music, se snaží získat peníze pro charitu Rush, která v New Yorku usnadňuje přístup mládeži k umění. Po vzoru Tima Cooka se rozhodla vydražit příležitost s ní zajít na hodinový oběd. Johnová má za cíl získat 10 tisíc dolarů.

Bozoma Johnová si získala pozornost díky jejímu vystoupení na letošním WWDC, kde s elánem, který na keynotech Applu často chybí, představila novou podobu Apple Music. Do Applu přišla s letitou zkušeností v propojování nejznámějších umělců se společnostmi po celém světě.

Zdroj: MacRumors

Apple otevře v Itálii vývojářské centrum pro iOS (8. 7.)

Apple se chystá na otevření své první akademie pro iOS vývojáře v Evropě. Kalifornská společnost se spojila s Univerzitou v Neapoli, nejstarší státní vysokou školou na světě, aby zde spustila program, který bude podporovat mladé studenty, jež mají zájem o kódování, a jejich učitele. Společně s různými italskými firmami chce Apple studentům nabídnout šanci rozvíjet schopnosti, které jim pomohou uspět v jednom z nejvíce lukrativních trhů světa.

Program potrvá devět měsíců a na základě přijímacích testů bude zahájen s 200 studenty z celé Evropy. Podle Applu je díky App Storu v Itálii zaměstnáno 75 tisíc lidí a tento program by měl v celé Evropě vytvořit další pracovní místa. Plánuje se rozšíření i do dalších evropských zemí, nejblíže je ale otevření centra v Indii, které je naplánováno na příští rok.

Zdroj: AppleInsider

Apple zaplatí 25 milionů dolarů za urovnání patentových sporů (8. 7.)

Po osmiletém sporu Apple konečně zaplatí 25milionové vyrovnání firmě Network-1, která Apple žaluje za porušení jejího patentu. Patent pojednává o způsobu, který se v systému iOS přenáší informace ve funkcích, jako jsou vyhledávání Spotlight nebo zálohovací systém Time Machine. Počáteční spor zahrnoval mnohem více patentů a odškodnění bylo vyčísleno na 625 milionů dolarů, kalifornské společnosti se ale podařilo zažalování omezit pouze na jeden konkrétní patent. Ten teď může Apple legálně používat, ovšem nemá na něj exkluzivní právo.

Zdroj: AppleInsider

Týden v kostce

Minulý týden byly konečně vypuštěny veřejné betaverze iOS 10 a MacOS Sierra – máme tak šanci si je vyzkoušet před jejich oficiálním vydáním, ovšem systémy mohou obsahovat mnoho chyb, a tak se jejich používání nedoporučuje. Apple Pay se dostalo do Švýcarska a švédské Spotify obviňuje Apple z nelegálních podmínek pro jejich aplikaci v App Storu. Příští iPhone by mohl konečně nabídnout základní kapacitu 32 GB a s příštím iOS bude zase snadné stát se dárcem orgánů. K unikům soukromých dat celebrit z roku 2014 se přiznal další hacker.

.