Zavřít reklamu

Výkonný ředitel Applu Tim Cook si za uplynulý rok vydělal 10,3 milionu dolarů, v přepočtu zhruba 259 milionů korun. Pro Cooka to znamená o více než jeden milion dolarů vyšší odměny než v roce 2014, tehdy bral přes 9 milionů.

Dokumenty pro americkou Komisi pro cenné papíry ukázaly, že si šéf Applu přibral ke svému dvoumilionovému platu dalších 8 milionů dolarů za výsledky firmy a 280 tisíc dolarů v rámci dalších odměn.

Do souladu s ostatními nejvyššími manažery Applu se za rok 2015 dostala také Angela Ahrendtsová. Šéfka maloobchodu a online obchodů si po svém příchodu za rok 2014 vydělala 73 milionů, v loňském roce už to bylo „pouze“ 25,8 milionu dolarů (649 milionů korun). Tolik dostali také finanční ředitel Luca Maestri, Eddy Cue, Dan Riccio a Bruce Sewell.

Všichni tito manažeři dostali 20 milionů dolarů v akciích a 4 miliony dolarů za výsledky Applu, to vše ke svým jednomilionovým platům. U všech zmíněných navíc v těchto částkách nejsou zahrnuty omezené akcie (RSU), které v roce 2015 získali.

Tim Cook za loňský rok obdržel 560 tisíc akcií v hodnotě přes 57 milionů dolarů. Hodnota téměř 400 tisíc akcií Angely Ahrendtsové byla 50 milionů dolarů a šéf iTunes Eddy Cue, hardwarový senior viceprezident Dan Riccio, ředitel právního úseku Bruce Sewell a Luca Maestri obdrželi akcie v hodnotách od 11 do 38 milionů dolarů.

V odměnách nejvyšších manažerů se promítlo i to, že Apple zaznamenal další rekordní rok, v němž prodal produkty za 233,7 miliardy dolarů. To značí 28procentní nárůst proti roku 2014. I rok 2016 by měla kalifornská firma zahájit rekordně, finanční výsledky za první fiskální čtvrtletí oznámí 26. ledna.

Zdroj: MacRumors

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.