Zavřít reklamu

Pokud vlastníte HomePod a vaše domácnost je zároveň vybavena detektorem kouře či oxidu uhelnatého, jistě vás potěší nová funkce, kterou Apple tento týden v tichosti vybavil své HomePody. Tima Cooka pro změnu potěšil starý Macintosh Classic a uživatele v zámoří zase nově spuštěný spořicí účet od Applu, který ovšem není tak úplně od Applu.

Detekce požárního poplachu u HomePodů

Apple nás letos překvapuje tím, že své HomePody obohacuje o nové funkce. K možnosti měření teploty a vlhkosti vzduchu přibyla tento týden zcela v tichosti funkce detekce požárního poplachu. Řada domácností disponuje užitečnými detektory kouře a oxidu uhelnatého. Starší modely těchto detektorů nabízí jen zvukový poplach, kterého si za určitých okolností majitel vůbec nemusí všimnout. HomePody nově nabízí detekci tohoto zvuku s následným zasláním příslušného upozornění na připojené Apple zařízení. O tom, jak funkci aktivovat, informujeme na našem sesterském magazínu.

Spořicí účet od Applu

Zákazníci ve vybraných regionech mohou již několik let využívat jablečnou kreditku Apple Card. Apple to evidentně myslí s finančními službami vážně, protože k Apple Card a odloženým platbám tento týden přidal také vlastní spořicí účet. Ten je stejně jako Apple Card k dispozici v zámoří, je vázaný na Apple Card, a stejně jako Apple Card spadá pod gesci finančního ústavu Goldman Sachs. Úroková sazba činí 4,15 %, maximální vklad činí 250 tisíc dolarů.

Zavzpomínejte s námi na představení Apple Card:

Nadšený Tim Cook

Šéf Applu Tim Cook se obvykle dostává do hledáčku médií z jiných důvodů, než je projevování emocí. V uplynulém týdnu si ale na Twitteru získal velkou popularitu tweet s videem ze slavnostního otevírání prvního Apple Storu v indické Bombaji. Zmíněného otevírání se zúčastnil i Tim Cook, a video zachycuje jeho nadšenou reakci na starý Macintosh Classic, který do prodejny donesl jeden z návštěvníků. Nadšeně tleskající a jásající zaměstnanci Apple prodejen asi nikoho nepřekvapí, na přílišné projevování emocí ale u Tima Cooka nejsme příliš zvyklí – možná i proto si zmíněné video získalo tak velkou pozornost.

 

 

.