Zavřít reklamu

Dvaatřicátý Jablečný týden letošního roku píše o nepovedeném nákupu mladé Australanky, o zpětných odkupech telefonů jako novém prodejním lákadlu nebo o novém vývojovém středisku, který Apple buduje v Taiwanu.

Australanka zaplatila 1335 dolarů za dvě jablka v krabici od iPhonu (5. 8.)

Velké překvapení čekalo na 21letou Australanku, která si měla za 1335 dolarů (asi 26 tisíc korun) koupit od neznámé ženy dva nové iPhony. Když přišla domů a obě balení rozbalila, nečekaly na ní dva přístroje, ale skutečná jablka. Podvedená žena si totiž při předání zboží v McDonald’s v Sunnybanku nezkontrolovala obsah balení, která byla zabalená ve fólii a zdála se být neporušená. Tento případ tak krásně dokumentuje, jak je důležité si při podobném nakupování ověřit obsah balení a také vyzkoušet funkčnost produktu. Naletět podvodníkům je dnes velice jednoduché.

Zdroj: 9to5Mac.com

Lidé jsou ochotní kvůli výhodnějšímu odkupu přejít jinam (5. 8.)

Apple se pravděpodobně chystá spustit program na odkup použitých iPhonů a nejnovější průzkum zjistil, že díky těmto programů lze získávat nové zákazníky. Společnost NPD Group zjistila, že 55 procent dotázaných by pro nákup příštího telefonu využilo program pro odkup staršího zařízení, přičemž více než 60 procent lidí by díky zajímavější nabídce bylo ochotno přejít ke konkurenci. NPD v červenci zpovídala tisícovku uživatelů smartphonů. Podle Eddieho Holda z NPD jsou podobném programy novým bitevním polem v prodejích chytrých telefonů. Největší američtí operátoři AT&T, Verizon a T-Mobile už své programy pro odkup starších telefonů spustili, Apple se ke stejnému kroku chystá a rozhodující bude, kdo nabídne nejlepší podmínky. Apple by rád odkupem starších telefonů a následné snížené ceně nejnovějšího modelu přivábil více lidí do svých kamenných obchodů, respektive těch, kteří si chtějí koupit iPhone. Jablečný telefon se totiž více kupuje u operátorů. Pokud přijde se zajímavou nabídkou, má šanci uspět, ačkoliv konkurence je velká.

Zdroj: AppleInsider.com

Čínské továrny, které dodávají pro Apple, opět pod tlakem aktivistů (5. 8.)

Čínští ekologičtí aktivisté obvinili dvě továrny, které dodávají díly pro Apple, z vypouštění nebezpečného odpadu do kanálů ve městě Kunshan nedalo Šanghaje. Továrny vlastní taiwanské společnosti Foxconn Technology Group a UniMicron Technology Corp. a podle aktivistů mají do kanálů, které se vlévají do řek Jang-c‘-ťiang a Chuang-pchu-ťiang, vypouštět výrazné množství těžký kovů. Tyto řeky jsou přitom klíčovým zdrojem vody pro téměř 24milionovou Šanghaj.

Foxconn na obvinění reagoval s tím, že splňuje veškerá nařízení; podobné prohlášení vydal i UniMicron, který prý provádí pravidelné inspekce a nechal si nainstalovat i monitorovací zařízení. Zatím není jasné, zda budou obě továrny nějakým způsobem potrestány, případně zda bude vůbec prokázáno jejich provinění proti zákonům. Pokud však ano, čínská vláda nehodlá otálet se sankcemi.

Zdroj: AppleInsider.com

AppleCare údajně čekají velké změny (7. 8.)

Zdá se, že službu AppleCare čekají velké změny. Měly by se dotknout jednak designu celé webové stránky a také chatu podpory. Ten bude nově k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu, aby mohli zákazníci žádat o pomoc, kdykoliv jen budou potřebovat. Nový vzhled stránky s AppleCare by měl být bližší iOS uživatelům, zároveň bude obsahovat již zmiňovaný chat pro jednoduchý přístup a velké a jasné navigační prvky. Apple přepracuje AppleCare tak, aby se uživatelé co nejrychleji spojily se pomocníkem, v současné chvíli je kladen důraz na různé pomocné články. Změny by měly být implementovány v následujících týdnech.

Zdroj: iMore.com

iPhone si oproti telefonům s Androidem udržuje hodnotu (7. 8.)

Analytik Gene Munster z Piper Jaffray podnikl jednoduchý test, ve kterém od dubna sledoval cenu šesti zařízení prodávaných na americkém aukčním portálu eBay a čínském Toabao Marketplace. V jeho testu figurovaly tři iPhony a tři smartphony Samsung s operačním systémem Android. Munster zjistil, že zatímco ceny Samsungů s Androidem během tří měsíců poklesly mezi 14,4 až 35,5 %, jediný jablečný telefon, který tak výrazně ztratil na ceně, byl iPhone 4S v Číně. Cena iPhonu 4 se během tříměsíčního monitorování dokonce zvedla (o 1,4 % v Číně a o 10,3 %).

Munster pak z celé akce vyvodil dva závěry. Jednak si iPhone 5 drží v Číně lepší cenu než Galaxy S IV, což ukazuje na pokračující podporu iPhonu 5 ze strany Applu v Číně. Ceny si drží Apple lepší i přes to, že Android dominuje čínskému trhu (více než 75% podíl). Munster také očekává pomalé snižování cen iPhonů, protože zákazníci budou pomalu vyčkávat na nový iPhone, který by mohl vyjít na konci září.

Zdroj: tech.fortune.cnn.com

V Taiwanu nejspíš vznikne nové vývojové centrum Applu (8. 8.)

Podle zpráv z Taiwanu zde roste nové výzkumné a vývojové středisko s logem nakousnutého jablíčka. Apple údajně najímá vývojářský tým, který by se měl soustředit na budoucí iPhony, nicméně nejsou vyloučeny ani práce na dalších produktech. Apple prý najímá na různé inženýrské i manažerské pozice s různými zaměřeními. Na taiwanském webu Applu zatím žádné inzeráty podobného typu nevisí, takže celá akce zřejmě teprve startuje. Vývojové středisko v Taiwanu ovšem dává ze strany Applu smysl, protože se tu nachází společnost TSMC, která s Applem spolupracuje na výrobě čipů pro iOS zařízení.

Budova TSMC v Taiwanu.

Zdroj: MacRumors.com

Obama se sešel se zástupci technologických firem, aby diskutoval o sledování lidí (9. 8.)

Americký prezident Barack Obama se sešel se zástupci předních technologických firem. Vedle výkonného ředitele Applu Tima Cooka se do Bílého domu dostavili například také šéf AT&T Randall Stephenson, Vint Cerf z Googlu. Nechyběli ani technologičtí lobbisté či zástupci organizací hájící soukromí uživatelů. Podle Politica se hovořilo jednak o kontroverzi spojené se sledováním lidí ze strany NSA a také samotném online monitorování. Schůzka se konala na základě Obamovy iniciativy, aby se na toto téma rozběhl celostátní dialog, jak nejlépe v digitální éře chránit soukromí a zároveň bránit bezpečnost země.

Zdroj: TheVerge.com

V krátkosti:

  • 7. 8.: Trh se smartphony roste raketovou rychlostí a nejvíce na tom vydělává ekosystém Androidu. Chytrých telefonů s tímto operačním systémem se totiž podle IDC ve druhém čtvrtletí letošního roku prodalo přes 187 milionů kusů, což znamená, že Android zaujímá téměř 80 procent celého trhu.

  • 8. 8.: Apple hledá softwarového inženýra, který by společnosti pomohl vyvinout a implementovat novou mailovou infrastrukturu proti spamu ve službě iCloud. Vybraný zájemce se připojí k iCloud týmu, přičemž musí mít zkušenosti s mailem a spamovými systémy.

Další události z tohoto týdne:

[related-posts]

.