Zavřít reklamu

Drake opět láme rekordy, v Mexiku se otevřel první Apple Store a koncem října se dozvíme finanční výsledky Applu za poslední čtvrtletí. Nová reklama ukazuje nové Zprávy v iOS 10 a v Číně vyroste velké výzkumné středisko Applu.

Drakeovo album „Views“ překonalo na Apple Music 1 miliardu streamů (26. 9.)

Drake zaznamenal svůj první velký úspěch na Apple Music – jeho album Views překonalo 1 miliardů streamů, a to jako úplně první na jablečné streamovací službě. Apple je Drakeovi za jeho spolupráci vděčný, a tak umělci jako malé ocenění předal plaketu a osobní poděkování od Tima Cooka.

Týden po svém vydání v dubnu bylo Drakovo album dostupné pouze na Apple Music. Od té doby se Apple s kanadským umělcem spojil na plánování turné a produkci dalšího obsahu. Tím nejnovějším je pak film s názvem „Please Forgive Me“, který na Apple Music vyšel v pondělí.

Zdroj: AppleInsider

Apple otevřel první Apple Store v Mexiku (26. 9.)

I přesto, že otevírání nových Apple Storů se v poslední době soustředilo hlavně okolo Číny a Indie, Apple se snaží proniknout také do nových teritorií. Prvního Apple Storu se dočkalo Mexiko – v hlavním městě Mexico City ho kalifornská společnost otevřela spolu s odhalením obrovské nástěnné malby.

K oslavě napsal Tim Cook na Twitter „¡Gracias México por recibirnos!“ a i Angela Ahrendtsová, šéfka maloobchodu Applu, Mexiko označila jako „jedno z nejlepších světových středisek kultury a ekonomiky“.

Zdroj: Cult of Mac

Finanční výsledky za poslední čtvrtletí oznámí Apple 27. října (26. 9.)

Apple aktualizoval svou stránku pro investory, aby oznámil, že finanční výsledky za poslední fiskální čtvrtletí roku 2016 budou zveřejněny 27. října. V tento den bude tak poprvé možno vidět, jak se daří prodejům iPhonů 7 a 7 Plus. Obyčejně Apple zveřejnil výsledky prodeje za první víkend, to od letošního roku ale už kalifornská společnost nedělá.

Očekává se, že příjem Applu by se mohl pohybovat okolo 45,5 až 47,5 miliardy dolarů, tedy o více než 5 miliard méně než minulý rok.

Zdroj: MacRumors

Apple vydal novou reklamu na iMessage v iOS 10 (29. 9.)

Po několika reklamách na iPhone 7 se Apple rozhodl propagovat také svůj nový operační systém iOS 10. Krátký videospot, ve kterém nafukovací balónek cestuje z osamocené chatky až do rušného Chicaga, aby si našel cestu do telefonu mladé umělkyně, vyzdvihuje nové iMessage. Možnosti jako právě balónkové pozadí zpráv nebo různé styly příchozích zpráv mají za úkol udělat iMessage více expresivní a osobní.

[su_youtube url=“https://youtu.be/XR6JtMIdMuU“ width=“640″]

Zdroj: MacRumors

Apple staví v Pekingu výzkumné centrum pro vývoj hardwaru (30. 9.)

Podle deníku The Wall Street Journal začal Apple v Číně plánovat výzkumné centrum za 45 milionů dolarů. První svého druhu v této východoasijské zemi, centrum se bude specializovat na vývoj počítačového hardwaru, audia a vizuálních prvků. Apple v něm zaměstná až 500 lidí a nacházet by se mělo v části Pekingu s názvem Wangjing, které je domovem několika výzkumných center. Zpráva může být vnímána jako snaha znovu prorazit do Číny. To Tim Cook sliboval letos poté, co čínská vláda zakázala v zemi prodej iBooks a iTunes Movie.

Zdroj: The Verge

Týden v kostce

Minulý týden se Apple oznámil spolupráci s Deloitte, aby tak navýšil prodeje v korporátní sféře. Spotify představilo nekonečný playlist aktualizovaný každý den, Snapchat zase přišel s prvním hardwarovým produktem – kamerovými brýlemi Spectacles. Nová komunikační služba Googlu Allo šifrování na rozdíl od Applu neřeší a díky watchOS 3 se můžete cítit skoro jako s novými hodinkami.

.