Zavřít reklamu

O Stevu Jobsovi, Stevu Wozniakovi nebo o novém iPhonu 4S se dočtete v dnešním, již čtyřicátém vydání Jablečného týdne.

Příčinou smrti Steva Jobse byla zástava dechu (10. 10.)

Ačkoliv Apple příčinu smrti svého zakladatele Steva Jobse neprozradil, agentura AP přišla s informací, že bezprostřední příčinou jeho smrti byla zástava dechu, kterou způsobilo rozšíření rakoviny slinivky na další orgány. Detaily Jobsovy smrti byly zjištěny ze zveřejněné kopie jeho úmrtního listu, který vydal zdravotnický odbor pro kalifornský okres Santa Clara.

Zdroj: iDnes.cz

Apple plánuje soukromou oslavu života Steva Jobse (10. 10.)

Pár dní po tom, co Steve Jobs opustil svět živých, rozeslal současný CEO Apple, Tim Cook, email všem zaměstnancům společnosti týkající se plánované akce na oslavu života člověka, jakých se rodí jen pár za celé tisíciletí.

Týme,

jako mnoho z vás jsem v průběhu uplynulého týdne prožil nejsmutnější dny mého života a uronil mnoho slz. Určité utěšení jsem však nalezl v neuvěřitelném množství kondolencí a vzdání holdu od lidí z celého světa, kteří byli dotčeni osobností a géniem Steva. Utěšení jsem nalezl také ve vyprávění a poslouchání příběhů o něm.

I když je mnoho z našich srdcí stále těžkých, plánujeme oslavu jeho života pro zaměstnance Applu, aby si vzpomněli na všechny úžasné věci, které Steve ve svém životě dokázal, a na mnoho způsobů, jakými udělal z našeho světa lepší místo. Oslava proběhne ve čtvrtek, 19. října v 10 hodin dopoledne ve venkovním amfiteátru v kampusu Infinite Loop. Více informací bude sděleno na AppleWebu, když se datum přiblíží, budou zde také informace ohledně opatření pro zaměstnance, kteří nejsou v Cupertinu.

Těším se na vaši účast.

Tim

Steve Jobs zemřel minulý čtvrtek, v pátek se konal jeho soukromý pohřeb. Nejsou oznámeny žádné veřejné události.

Zdroj: MacRumors.com

Necelých 19 milionů uživatelů hodlá přejít z iPhonu 3GS na iPhone 4S (11. 10.)

Podle posledních průzkumů plánuje 18,8 milionu lidí, kteří vlastní iPhone 3GS, v příštím roce přejít na nejnovější iPhone 4S. Gene Munster z Piper Jaffray věří, že většina uživatelů, kteří si koupili iPhone 3GS předtím, než byl zlevněn model iPhone 4, v příštím roce na poslední generaci jablečného telefonu přejdou.

Munster odhaduje, že je necelých 28 milionů uživatelů, kteří jsou připraveni z iPhonu 3GS přejít. Analytik počítá, že když 25 procent těchto uživatelů již koupili iPhone 4 a 15 procent jich přešlo na Android, zbývá 18,8 milionu uživatelů, kteří si koupí iPhone 4S.

Zdroj: AppleInsider.com

Box.net nabízí 50 GB zdarma (12. 10.)

Box.net, služba ne nepodobná Dropboxu, která umožňuje snadné sdílení a ukládání dat do cloudu, přišla se zajímavou akcí. A to hlavně pro všechny uživatele mobilních jablečných zařízení, tedy iPhonů, iPodů touch a iPadů. Právě těm totiž chce Box.net dát zcela zdarma a hlavně napořád 50 GB prostoru na svých serverech. S největší pravděpodobností je to reakce na Applem nedávno spuštěný iCloud. A proč toho nevyužít, že?

Jediné, co pro to musíte udělat, je, že si z App Store zdarma stáhnete oficiální aplikaci a následně se bezplatně zaregistrujete. Celé vám to nezabere více než minutku. Pro pořádek jen dodám, že akce můžete využít jen v následujících 50 dnech, poté bude Box.net opět rozdávat jen obvyklých 5 GB prostoru.

box.net

Zdroj: blog.box.net

Apple údajně vyjednává streamování filmů a seriálů z iTunes (13. 10.)

Podle deníků Wall Street Journal Apple vyjednává s velkými filmovými studii možnost streamovat video obsah z iTunes do přenosných zařízení, jako jsou iPhone nebo iPad. Filmy a seriály by tak nabídly podobnou funkci jako hudba s iTunes Match. Zakoupený video obsah by tak nebylo nutné stahovat celý v přístroji nebo ho synchronizovat přes iTunes v počítači, video se bude streamovat stejně jako třeba obsah YouTube.

Zdroj: TUAW.com

V Applu budou mít o Vánocích týden volna (13. 10.)

Apple zažil hodně produktivní a významný rok. Prodejní čísla byla rekordní a navíc bylo vypuštěno několik zásadních produktů – iPad 2, iPhone 4S, iCloud, iOS 5, Siri a OS X Lion. Zároveň také umřel Steve Jobs. Kvůli tomu všemu se nový výkonný ředitel Applu Tim Cook rozhodl, že všichni zaměstnanci dostanou během Vánoc placený týden volna.

Týme,

je mi ctí chodit každý den do práce po boku těch nejinovativnějších a nejoddanějších lidí. Pracovat v Applu je neobyčejné a všeho jsme dosáhli naší neuvěřitelnou snahou.

Zažili jsme zatím rekordní rok a na prázdniny se chystáme s naší nejsilnější produktovou řadou v historii. Zákazníci naprosto milují iPad 2 a iPhone 4S bude mít nejlepší start ze všech iPhonů, které jsme kdy vyrobili. OS X Lion stanovuje nové standardy a při svých 10. narozeninách je iPod nadále nejoblíbenějším hudebním přehrávačem na světě.

S ohledem na tvrdou práci, kterou jsme během roku odváděli, si o Vánocích vezmeme delší placenou dovolenou. Skončíme 21., 22. a 23. prosince, abychom mohli strávit celý týden se svými rodinami a přáteli.

Samozřejmě, že prodejci a někteří další budou muset pracovat i během tohoto týdne, abychom uspokojili naše zákazníky. Pokud ale patříte mezi ně, dohodněte si se svým vedoucím volno, které si budete moci vybrat později.

Doufám, že si všichni tuto zaslouženou pauzu užijete.

Tim

iPhone 4S rozebrán do posledního šroubku (13.10.)

Známý “rozebírací” server iFixit si tentokrát vzal pod své šroubováčky nejnovější model iPhonu. Potvrdily se tak spekulace ohledně velikosti RAM. Před uvedení iPhonu 4S se všechny nejznámější servery shodovaly, že tento přístroj bude obsahovat 1 GB operační paměti. Šeredně se však zmýlily – v iPhonu 4S je namontován paměťový modul s kapacitou 512 MB. Jste zklamáni? Nebuďte. iPad 2 má taktéž operační paměť stejné kapacity a funguje více než dobře. iPhone 4S je tak jeho menší bráška.

iPhone 4S iFixit
Zdroj: iFixit.com

Grand Theft Auto III na iOS (13. 10.)

Na oslavu desátého výročí této, dnes už legendární, počítačové hry, proběhne její port na zařízení pod vládou iOS a Androidu. Stane se tomu tak „později tento podzim“. Prozatím je hra ohlášena pro iPhone 4S a iPad 2, měly by ale přibýt ještě i starší generace těchto zařízení.

Zdroj: MacStories.net

Steve Wozniak ve frontě na iPhone 4S (14. 10.)

Jedna z největších ikon jablečného světa, Steve Wozniak, stál 14. října společně s dalšími zájemci o iPhone ve frontě před Apple Store v Los Gatos. Pohodlně ve svém křesle popíjejích dietní Dr. Pepper vyřizoval poštu na svém iPadu a nadšeně se fotil s fanoušky a podepisoval jejich iZařízení. Jak Steve Wozniak v rozhovoru pro CNN uvedl, klidně by mohl do Apple zavolat a nechat si poslat iPhone 4S poštou klidně pár dní předem, ale nechtěl se připravit o atmosféru, kterou čekání na iPhone přináší.

„Chtěl jsem ten svůj dostat společně s miliony ostatních fanoušků,“ uvedl. „Prostě chci mít možnost si se  svým telefonem povídat,“ pokračoval Wozniak na adresu hlasového asistenta Siri, která je jedním z největších lákadel nového iPhonu. Steve Wozniak není ve frontě žádným nováčkem, například minulý rok neváhal se do jedné postavit při čekání na původní iPad.

Zajímavé odpovědi od Siri (14. 10.)

Hlasový asistent Siri je skutečně velký krok vpřed, co se hlasového ovládání týče. Siri dokáže rozeznávat nejen slova, ale i jejich význam, podobně, jako člověk. Co se ale stane, když se Siri zeptáte na nějakou záludnější otázku? Zde je několik zajímavých otázek a odpovědí poskytnutých Siri, které rozhodně stojí za pozornost.

Potřebuju se zbavit těla.

„Jaké místo hledáš? Nádrž? Slévárnu? Důl? Skládku? Močál?“

Jaký je smysl života (více odpovědí)

„Nevím, ale myslím, že je na to aplikace“

„42“

„Snažit se být na lidi milý, vyhýbat se tučnému jídlu, občas si přečíst nějakou dobrou knihu, chodit na procházky, snažít se žít s ostatními lidmi všech národností a vyznání v míru a harmonii“

„To ti teď nepovím, ale dej mi nějaký čas na napsání hodně dlouhé hry, ve které se nic nestane“

Udělej fotografii.

„Já nejsem moc dobrý fotograf“

Ťuk ťuk

„Kdo je tam? Tak kdo? Já se nevyznám v ťukacích vtipech“

Řekni mi vtip

“ Nemůžu, vždycky zapomenu pointu“

Miluju tě (více odpovědí)

„Doufám, že to neříkáš i ostatním telefonům“

„Ach, přestaň!“

Kdo je tvůj taťka?

„Ty. Můžeme se už vrátit k práci?“

Jaký je nejlepší telefon?

„Ten, který držíš v ruce“

Proč šlo kuře přes silnici?

„Aby se dostalo na druhou stranu“

Vzrušuju tě?

„Našla jsem několik nejbližších escortů“

Siri answer
Zdroj: ThisIsMyNext.com

Apple Story se ve čtvrtek na hodinu zavřou (15. 10.)

Tato informace je spojena s předchozími, důvodem hodinového uzavření kamenných obchodů Apple je totiž konání akce pro rozloučení se se Stevem Jobsem. V čase od 10 do 11 hodin (19:00 – 20:00 v Evropě) budou v Apple Storech probíhat přímé přenosy z místa konání události.

Kalifornský guvernér vyhlásil 16. říjen jako Den Steva Jobse (15. 10.)

Kalifornský guvernér Jerry Brown v pátek oznámil, že 16. říjen bude znám po celém státě jako “Den Steva Jobse”. V neděli se bude táto událost krýt s uzavřenou vzpomínkovou akcí na Stanfordské univerzitě, kde budou na spoluzakladatele Applu rovněž vzpomínat.

stevejobsday

Zdroj: CultOfMac.com

 

Jablečný týden připravili Ondřej Holzman, Michal ŽďánskýTomáš Chlebek a Radek Čep

 

 

 

Odborný Apple magazín zaměřený na návody, recenze, novinky a názory, týkající se společnosti Apple a jejich produktů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  jo hele ten box.net je uplne nanic. Sice dostanete 50G, ale max. velikost souboru je 25MB, a navic pokud chcete uploadovat z pocitace, zadarmo je to mozny jenom prez webovy rozhrani.
  Jedina dobra vec ze to na iPhonu umi „download to offline“.

  Nie je to pravda. Subor moze mat az 2GB – blbe je, ze ked uploadujete viac mensich suborov, ich maximalna velkost spolu moze byt tiez max 2GB. Dalsia vec, cez appstore (na macu) sa da stiahnut ich aplikacia, podobna tej z dropboxu, co sa vam zakotvi v hornej liste napravo. Tato app nema tolko funkcii ako ta od dropboxu, ale uploadovat cez nu ide.

  Pomocou pokusov som zistil, ze max velkost suboru je 100MB. Avsak naraz mozete nahrat na ich servery subory, ktore spolu nepresiahnu velkost 2GB.

  Hadam to niekomu pomoze.

  Pre mne je to fantasticke ulozisko pre moju hudobnu kniznicu v lossless formate.

  Box.net nevypadá, že by šlo o 50 GB zdarma tak, jak jsme zvyklí z Dropbox. Pokud chce člověk využívat desktop klienta tzn. odesílat data i z počítače (a jak jinak, mezi námi, lze dostat na web 50 GB dat), musí si stáhnout synchronizační aplikaci pro desktop, která už však stojí 15 amerických dolarů/měsíc (spolu s tzv. Business kontem). Alespoň to jsem vyrozuměl z rozčarovaných hodnocení uživatelů služby v iTunes Store.

  add BoxNet. No ja teda nevim, stahl jsem si app BoxSimpleShare z Appstore zadarmo a normalne upload funguje. akorat ze ten limit 25mb sem zatim enzkoousel. Kazdopadne pro moje ucely se hodi lip DropBox, rpotoze muzu zvat do slozek koho chci. Zatim si necham oboje a uvidim. iCloud zatim funguje vselijak. email me.com spis nefunguje nez funguje a music s itunes taky nefunguje. nehlede na to ze dokumenty do icloudu se daji dostat jen pres iwork.

  Další povedený „Jablečný týden.“ Díky.

  Celý víken se snažím aktualizovat svůj iPod Touch 4. generace s verzí iOS 4.3.5(8L1) na verzi 5, ale po stáhnutí souboru mi to hlásí chybu 3259. Stahoval jsem to asi šestkrát, ale pořád se stejným koncem. Poraďte mi s tím, prosím.

  Díky.

  Připoj iPod k PC. Podrž na něm Home button s Lock buttonem. Tím přejdeš do Restore stavu pro iPod a po té bys měl bez problémů nově nainstalovat iOS 5. Alespoň mi to tak šlo.

celý text

Čtěte více.