Zavřít reklamu

Dražba osobních předmětů Steva Jobse, patenty na Apple Story i ve prospěch Samsungu, šéf Facebooku nejoblíbenějším CEO a velice zajímavá „bezpečnostní“ posila pro Apple…

Hodinky Steva Jobse se prodaly za 42 500 dolarů (22. 2.)

V aukci byly vydraženy hodinky Seiko, které měl Steve Jobs na slavné fotce s Macintoshem z roku 1984. Přestože byly hodinky značně opotřebované, přihlásilo se o ně 14 zájemců a nakonec částka vyrostla až na 42 500 dolarů, tedy více než 1 milion korun. Nedražily se však pouze hodinky, ale také staré sandále Birkenstock, černý rolák s logem NeXT a mnoho dalších předmětů včetně vizitek a tužek z období NeXTu. Vedle hodinek se tyto další předměty vydražily celkem za více než 651 tisíc korun

Zdroj: MacRumors

Apple získal patenty na své obchody v Turecku a Číně (23. 2.)

Apple získal designové patenty na svůj Apple Store v Istanbulu otevřený v roce 2014, který je známý také jako „Skleněná lucerna“ a patří mezi jeden z architektonicky nejzajímavějších obchodů firmy. Druhý patent Apple získal na podobu obchodu v čínském Zhongjie Joy City, který je dvoupatrový s obrovskými skleněnými panely od podlahy až ke stropu. Na tento model Apple vsadil také u několika dalších obchodů.

Zdroj: 9to5Mac

Adopce iOS 9 je na 77 procentech (24. 2.)

Pět měsíců po oficiálním vypuštění iOS 9 běží tento systém na 77 procentech aktivních zařízení, prozradil Apple. Během února se počet iPhonů, iPadů a iPodů touch s nainstalovaným nejnovějším operačním systémem prakticky nezměnil. Proti stavu ze začátku ledna se jedná o nárůst o dva procentní body.

Zdroj: MacRumors

Mark Zuckerberg porazil Tima Cooka jako nejoblíbenější tech CEO (26. 2.)

Nejpopulárnějším výkonným ředitelem amerických technologických firem je Mark Zuckerberg z Facebooku, ukázal průzkum Morning Consult. Druhým skončil šéf Applu Tim Cook, následovaný Jeffem Bezosem z Amazonu a trojicí Satya Nadella (Microsoft), Larry Page (Alphabet, pod který spadá Google) a Elon Musk (Tesla a SpaceX).

Mark Zuckerberg byl také nejznámějším výkonným ředitelem, u něhož jen třetina dotázaných nevěděla, o koho jde. O Timu Cookovi nikdy neslyšelo 44 procent dotázaných, zatímco o zbytku nevěděla minimálně polovina.

Zdroj: The Verge

Apple najal tvůrce šifrované komunikační aplikace (26. 2.)

Poměrně zajímavou posilu získal Apple, který se rozhodl na letní stáž pozvat Frederica Jacobse, vývojáře, který stojí za šifrovanou komunikační aplikací Signal. Tu nejvíce proslavil whistleblower Edward Snowden, jenž ji ke komunikaci používá. Jacobs prozradil své letní plány na Twitteru a pro Apple přichází toto oznámení ve chvíli, kdy bojuje proti americké vládě, která ho chce donutit, aby prolomil zabezpečení vlastních iPhonů.

Zdroj: The Verge

Samsung uspěl u odvolacího soudu, Applu nemusí platit 120 milionů (26. 2.)

Samsung uspěl v patentové bitvě u odvolacího soudu, který zrušil původně stanovenou pokutu ve výši 120 milionů dolarů za kopírování patentů Applu. Nový verdikt zní, že jihokorejská firma neporušila patent spojený s rychlými odkazy, a za neplatné odvolací soud posoudil další dva patenty, týkající se funkcí „slide-to-unlock“ a autokorektury.

„Dnešní rozhodnutí je vítězstvím pro výběr spotřebitele a vrací soupeření tam, kam patří – na trh, ne do soudní síně,“ okomentoval úspěšné odvolání Samsung. Apple se odmítl vyjádřit.

Zdroj: Reuters

Týden v kostce

V posledním únorovém týdnu se nejvíce probírala kauza, kde na jedné straně stojí americká vláda, chtějící po Applu prolomení zabezpečeného iPhonu, a právě Apple, který to razantně odmítá a chce, aby soud rozhodnutí zrušil. Na své straně bude mít u soudu všechny největší technologické firmy.

Objevilo se také několik zajímavých informací o nových produktech. Ty jednak Apple nakonec představí 21. března a bude mezi nimi iPhone SE a iPad Pro. Čipy, patrně nejnovější řady A9, pro ně připravuje Johny Srouji, jenž patří mezi nejdůležitější manažery Applu.

Ačkoliv nový operační systém pro Macy bude Apple představovat až v létě, očekává se, že největší novinkou bude příchod hlasové asistentky Siri. A když jsme u počítačů, v dosud nevzveřejněném videu si můžete prohlédnout, jak Steve Jobs kdysi představoval počítač NeXT.

.