Zavřít reklamu

Apple Watch vládnou trhu chytrých hodinek. Obecně lze říct, že jsou jablečné hodinky považovány za nejlepší ve své kategorii, čemuž vděčí skvělé provázanosti hardwaru se softwarem, parádním možnostem a vyspělým senzorům. Jejich hlavní síla však tkví v jablečném ekosystému. Ten totiž provazuje iPhone a Apple Watch parádně dohromady a posouvá je tak na zcela novou úroveň.

Na druhou stranu Apple Watch nejsou bezchybné a mají také řadu ne zrovna pěkných nedostatků. Bezesporu největší kritice Apple čelí za slabou výdrž baterie. Cupertinský gigant konkrétně u svých hodinek slibuje 18hodinovou výdrž. Jedinou výjimkou jsou nově představené Apple Watch Ultra, u nichž Apple uvádí až 36hodinovou výdrž. V tomto ohledu se už jedná o obstojný údaj, jenže je nutné vzít v potaz, že model Ultra je určen pro sportovní nadšence do nejnáročnějších podmínek, což se pochopitelně odráží i na jeho ceně. Po letech čekání jsme se každopádně dočkali prvního potenciálního řešení problému s výdrží.

Režim nízké spotřeby: Jde o řešení, které chceme?

Jak už jsme zmínili hned v úvodu, jablíčkáři již roky volají po delší výdrži baterie u Apple Watch a při každé prezentaci nové generace s nadšením očekávají, až Apple tuto změnu konečně oznámí. Toho jsme se však za celou dobu existence jablečných hodinek bohužel nedočkali. První řešení přináší až nově uvolněný operační systém watchOS 9 v podobě režimu nízké spotřeby. Režim nízké spotřeby ve watchOS 9 dokáže znatelně prodloužit výdrž baterie tím, že vypne či omezí některé funkce, díky čemuž dokáže uspořit energii. V praxi tedy funguje úplně stejně jako na iPhonech (v iOS). Například v případě nově představených Apple Watch Series 8, které se „pyšní“ 18hodinovou výdrží baterie, dokáže tento režim prodloužit výdrž na dvojnásobek, respektive na až 36 hodin.

Ačkoliv je příchod režimu nízké spotřeby bezesporu pozitivní novinkou, která dokáže mnohdy až zachránit řadu jablíčkářů, tak na druhou stranu nám otevírá poměrně zajímavou diskuzi. Jablíčkáři totiž začínají debatovat nad tím, zda je tohle tou změnou, jakou od Applu už roky očekáváme. Ve finále jsme se totiž dočkali přesně toho, co jsme od Applu roky požadovali – dostali jsme lepší výdrž na jedno nabití. Cupertinský gigant na to akorát šel z trošku jiné strany a než aby musel investovat do lepších baterií, případně se spoléhat na větší akumulátor, který by se mimochodem podepsal na celkové tloušťce hodinek, vsadil na sílu softwaru.

apple-watch-low-power-mode-4

Kdy přijde baterie s lepší výdrží

I když jsme se tedy konečně dočkali lepší výdrže, tak pořád platí jedna a ta samá otázka, kterou si jablíčkáři pokládají již roky. Kdy se dočkáme Apple Watch s baterií s lepší výdrží? Odpověď na tuto otázku prozatím bohužel nikdo nezná. Pravdou totiž je, že jablečné hodinky skutečně zastávají hned několik rolí, což se logicky podepisuje na jejich spotřebě, kvůli čemuž nedosahuje takových kvalit jako u konkurence. Považujete příchod režimu nízké spotřeby za dostačující řešení, nebo byste raději viděli příchod doopravdy lepší baterie s větší kapacitou?

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Samozřejmě, že šetřící mod je na dvě věci.
    Čekám na větší baterii, tedy to co dávno umí konkurence.
    Resp. Ona konkurence moc není, ale jiné hodinky mají dvakrát větší baterii tak by to sakra mohl takový gigant jako je Apple umět taky.

    Jednodenní hodinky se daly překousnout před 2 roky, ale dnes už ne….
    Baterie jsou už úplně někde jinde tak by konečně mohl Apple pochopit, že nabíjet každý den je opruz.

celý text

Čtěte více.