Zavřít reklamu

Apple včera představil trojici nových jablečných hodinek – Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2 a zbrusu nové Apple Watch Ultra pro ty nejnáročnější jablíčkáře. Nové generace s sebou přinášejí řadu zajímavých novinek a celkově tak posouvají segment jablečných hodinek o pár kroků napřed. Při prezentaci Apple Watch Series 8 nás Apple každopádně překvapil poměrně zajímavou novinkou. Představil totiž režim nízké spotřeby, který má prodloužit výdrž Series 8 z běžných 18 hodin na až 36 hodin.

Režim se svou funkčností a podobou nesmírně podobá stejnojmenné funkci z iOS, která dokáže znatelně prodloužit výdrž našich iPhonů. Jablíčkáři ale začali spekulovat nad tím, zda bude novinka k dispozici pouze na hodinkách nové generace, nebo jestli se jí náhodou nedočkají i dřívější modely. A přesně v tomto ohledu nás Apple potěšil. Režim je totiž součástí očekávaného operačního systému watchOS 9, jež nainstalujete na Apple Watch Series 4 a novější. Pokud tedy vlastníte starší „Watchky“, máte štěstí.

Režim nízké spotřeby ve watchOS 9

Cílem režimu nízké spotřeby je pochopitelně prodloužit výdrž Apple Watch na jedno nabití. Toho dosáhne vypnutím vybraných funkcí a služeb, které by jinak spotřebovávaly energii. Podle oficiálního popisu cupertinského giganta dojde konkrétně k vypnutí či omezení vybraných senzorů a funkcí, mezi něž se řadí například always-on displej, automatická detekce cvičení, notifikace informující o srdeční aktivitě a další. Na druhou stranu vychytávky jako měření sportovních aktivit či detekce pádu zůstanou k dispozici i nadále. Bohužel žádné bližší informace už Apple neprozradil. Nezbývá nám tedy nic jiného, než počkat do oficiálního vydání operačního systému watchOS 9 a prvních testů, které by nám mohly přinést lepší přehled o veškerých limitacích nového režimu nízké spotřeby.

Zároveň nesmíme zapomenout zmínit další poměrně důležitou věc. Nově představený režim nízké spotřeby je naprostou novinkou a funguje nezávisle na již existujícím Power Reserve režimu, který naopak vypíná veškerou funkcionalitu Apple Watch a uživateli nechá vyobrazený pouze aktuální čas. Samozřejmě tento režim je zároveň jen jednou z několika novinek, které byly v souvislosti s Apple Watch Series 8 oznámeny. Pokud máte spadeno na nové jablečné hodinky, pak se můžete těšit na senzor pro měření tělesné teploty, funkci pro detekci autonehody a spoustu dalších.

apple-watch-low-power-mode-4

Kdy bude režim nízké spotřeby dostupný

V závěru si ještě pojďme posvítit na to, kdy bude vlastně režim nízké spotřeby pro Apple Watch dostupný. Při příležitosti tradiční zářijové keynote Apple Event zároveň odhalil, kdy plánuje uvolnit očekávané operační systémy pro veřejnost. Systémy iOS 16 a watchOS 9 budou k dispozici již 12. září. Počkat si budeme muset jen na iPadOS 16 a macOS 13 Ventura. Ty dle všeho přijdou později na podzim. Bližší termín u nich bohužel nebyl specifikován.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.