Zavřít reklamu

Prakticky od počátku věků se říká, že jsou jablíčkáři ochotni za aplikace utratit daleko více, nežli uživatelé Androidu. Podle nejnovějších informací z portálu Finbold je to pravděpodobně taky i pravda. Jejich nejnovější studie totiž odhalila, že zákazníci na App Storu utratili 41,5 miliardy dolarů, a to pouze za první polovinu letošního roku. Jde o téměř dvakrát tolik, co bylo utraceno na konkurenčním Obchodě Play, kde lidé nechali 23,4 miliard dolarů.

App Store iOS

Hodnota utracených peněz na App Storu tak představuje 22,05% meziroční nárůst, avšak nárůst na obou platformách byl taktéž vysoce uspokojivý, jelikož činil 24,8 %. Dohromady tedy bylo utraceno 64,9 miliard dolarů. Samozřejmě tyto nákupy nepředstavují pouze samotné aplikace, ale řadí se do nich i předplatná a nákupy v rámci jednotlivých appek, které tuto možnost nabízejí. Ačkoliv na první pohled vypadá, že je v tomto směru App Store na míle napřed, tak je potřeba vzít v potaz i růst samotného Obchodu Play. Ten totiž meziročně činil skvělých 30 %.

Zveřejněné statistiky a render iPhonu 13 Pro:

V rámci App Storu i Obchodu Play si svou dominantní pozici dokázal udržet sektor s hrami, na kterém zákazníci nechali 10,3 miliard dolarů za pouhou první polovinu letošního roku (dohromady za obě platformy). Následně ještě průzkum poukázal na tři aplikace s největšími tržbami, jež pravděpodobně ani nikoho nepřekvapí. První příčku si získal TikTok s 920 miliony dolarů, následuje YouTube s 564,7 miliony dolarů a ihned poté následuje Tinder s lehkým odstupem v podobě 520,3 milionů dolarů. Zajímavostí pak je, že první tři příčky obsadily aplikace, které jsou prakticky zcela zdarma. Do studie se však započítává příjem z reklam a propagovaných příspěvků, případně předplatná, která můžete znát právě z Tinderu i YouTube.

Finbold v závěru ještě dodává zajímavou myšlenku. Zmiňovaná čísla by se totiž v následujících letech měla ještě navyšovat, za což bude primárně zodpovědný sektor s hrami. Jak jste na tom vy? Kupujete/předplácíte si některé aplikace, případně provádíte nákupy v rámci mobilních her, anebo si naopak vždy vystačíte s bezplatnými programy/verzemi?

.