Zavřít reklamu

Jablečné telefony si za dobu své existence prošly dlouhou cestou a nejrůznějšími změnami. Ačkoliv se iPhony postupem časů různě měnily, něco si po delší dobu dokázaly zachovat – barevné zpracování. Samozřejmě je řeč o vesmírně šedém (space gray) a stříbrném provedení, které jsou tady s námi už od časů iPhonu 5 z roku 2012. Od té doby Apple samozřejmě i různě experimentoval a jablíčkářům nabídl například zlatou či růžově-zlatou.

Experimentování s barvami

Vůbec poprvé, co se Apple rozhodl trošičku rozjet a vsadit na „živější“ barvy, bylo v případě iPhonu 5C. Ačkoliv tento telefon s odstupem času vypadá relativně zajímavě, tak to byl spíše propadák. Lví podíl na tom určitě mělo plastové tělo, které po boku prémiového iPhonu 5S s hliníkovým tělem zkrátka nevypadalo tak dobře. Od té doby jsme nějakou chvíli barvičky neviděli, tedy až do roku 2018, kdy se světu odhalil iPhone XR.

Prohlédněte si barevné iPhony 5C a XR:

Model XR lehce vybočil z řady. K dostání byl totiž nejen v bílém a černém provedení, ale také v modré, žluté, korálově červené a (PRODUCT)RED barvě. Následně se tento kousek stal nesmírně populárním a v prodejích se mu dařilo. Stále tady byl ale jeden problém. Lidé iPhone XR vnímali jakožto levnější verzi modelu XS, který je určen pro ty, kteří si „XSko“ dovolit nemohou. Apple si tento neduh naštěstí brzy uvědomil a hned v následujícím roce s ním něco udělal. Přišel totiž iPhone 11, přičemž k dostání byla i pokročilejší verze s označením Pro.

Nový trend s unikátním provedením

Právě tato generace z roku 2019 s sebou přinesla něco nesmírně zajímavého. Model iPhone 11 Pro totiž po dlouhé době přišel s nestandardní barvou, která prakticky okamžitě okouzlila masu jablíčkářů. Samozřejmě se jedná o provedení s názvem půlnoční zelená, které přineslo svěží vítr do řady jablečných telefonů zmiňovaného roku. Už tehdy se navíc začalo hovořit o tom, že si dal Apple nový cíl. Každý rok by měl tedy iPhone ve verzi Pro představit v nové, unikátní barvě, čímž vždy danou řadu patřičně „okoření.“ Tento výrok se rok poté (2020) potvrdil. iPhone 12 Pro totiž přišel v úžasném, tichomořsky modrém provedení.

iPhone 11 Pro back midnight greenjpg

Nová barva pro iPhone 13 Pro

Jelikož by očekávaná řada iPhone 13 měla být představena tradičně v září, tak nás od jejího odhalení dělí už jen necelé tři měsíce. Mezi jablíčkáři se proto pochopitelně začínají hromadit dotazy na jediné téma. V jakém provedení přijde iPhone 13 Pro? Nejzajímavější informace pramení z Asie, kde se leakeři odvolávají na své zdroje přímo z dodavatelského řetězce, které s jablečnými telefony pracují. Podle leakera jménem Ranzuk by zmiňovaná novinka měla přijít v bronzově-zlatém provedení s označením „Sunset Gold.“ Tato barva by tedy měla lehce zabrušovat do oranžové a připomínat západ slunce.

koncept iPhone 13 Pro v provedení Sunset Gold
Takto by mohl vypadat iPhone 13 Pro v provedení Sunset Gold

Apple tedy plánuje obnovení zlatého a růžově-zlatého provedení, které chce každopádně lehce odlišit a přinést tak zbrusu novou barvu. Tato barevná varianta by navíc měla být o něco atraktivnější i pro muže, u kterých se dvě zmiňované verze velké popularity nedočkaly. Jak už bylo zmíněno výše, do samotného představení už naštěstí tolik nezbývá a my už budeme brzy s jistotou vědět, s jakým unikátem se gigant z Cupertina ukáže tentokrát.

.