Zavřít reklamu

V případě, že patříte mezi zastánce společnosti s nakousnutým jablkem v logu a s jablečnými produkty, potažmo především s iPhony, pracujete již po dobu několika dlouhých let, tak vám s největší pravděpodobností neuniklo slovíčko „jailbreak“. Jailbreak je pro iPhone jakýsi „útěk z vězení“, jak už název napovídá. Pod tímto útěkem z vězení si můžete představit nespočet různých funkcí, které iPhone klasicky v iOS nenabízí, ale vy je můžete do systému dodat. Většina těchto funkcí se instaluje prostřednictvím tzv. tweaků, což jsou jakési balíčky se soubory, díky kterým mohou rozšířené funkce fungovat. Tyto tweaky se ve většině případech instalují pomocí repozitářů z kmenové aplikace Cydia. Repozitáře slouží jakožto „skladiště“ všemožných tweaků, které si poté můžete v Cydii jednoduše stáhnout a nainstalovat.

Jailbreak společně s tweaky byl nejpopulárnější před několika lety, především v době, kdy vyšel iPhone 5s. Jailbreak bylo možné jednoduše nainstalovat díky chybám, které se v iOS nacházely. Postupem času však Apple tyto chyby opravil, a tak uživatelská základna jailbreaku začala řídnout. Před několika měsíci však svět jailbreaku zažil další boom, jelikož byly objeveny další chyby, díky kterým si můžete jailbreak nainstalovat i na nejnovější iPhony. Pokud jste se pro instalaci jailbreaku rozhodli i vy a nevíte, kde můžete hledat ty nejlepší tweaky, tak jste tady naprosto správně. V tomto článku si společně ukážeme 30 nejlepších repozitářů s tweaky, které nesmí chybět na žádném zařízení s aktivním jailbreakem. Níže v seznamu najdete všechny ověřené a nejpopulárnější repozitáře, společně s jejichž názvem a adresou:

 1. BigBoss Repo: http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia/
 2. Packix Repo: https://repo.packix.com/
 3. Dynastic Repo: https://repo.dynastic.co/
 4. Twickd Repo: https://repo.twickd.com/
 5. Chariz Repo: https://repo.chariz.io/
 6. Nepata Repo: https://repo.nepeta.me/
 7. ZodTTD & MacCity Repo: http://cydia.zodttd.com/repo/cydia/
 8. YouRepo Repo: https://www.yourepo.com/
 9. ModMyi Repo (Archived): http://apt.modmyi.com/
 10. AngelXWind’s Repo: http://cydia.angelxwind.net/
 11. Poomsmart’s Repo: http://poomsmart.github.io/repo/
 12. CokePoke’s Repo: http://cokepokes.github.io/
 13. Sparkdev’s Repo: https://sparkdev.me/
 14. NullPixel’s Repo: https://repo.nullpixel.uk/
 15. Ryan Petrich’s epo: http://rpetri.ch/repo/
 16. Junes iPhone’s Repo: http://junesiphone.com/repo/ a http://junesiphone.com/supersecret/
 17. Fouad’s Repo: https://apt.fouadraheb.com/
 18. DGh0st’s Repo: https://dgh0st.github.io/
 19. Tateu’s Repo: http://tateu.net/repo/
 20. Karen’s Repo: https://cydia.akemi.ai/
 21. Akusio’s Repo: http://akusio.github.io/
 22. c1d3r Repo: http://c1d3r.com/repo/
 23. Creature Coding Repo: https://creaturecoding.com/repo/
 24. CP Digital DarkRoom’s Repo: https://beta.cpdigitaldarkroom.com/
 25. RPG Farm Repo: https://repo.rpgfarm.com/
 26. Incendo Repo: https://repo.incendo.ws/
 27. jjolano Repo: https://ios.jjolano.me/
 28. Orange Banana Spy Repo: https://repo.orangebananaspy.com/
 29. XenPublic’s Repo: https://xenpublic.incendo.ws/
 30. Sileo Repo: https://repo.getsileo.app/

Pokud si chcete nějaký z těchto (a jakýchkoliv jiných) repozitářů přidat do aplikace Cydia, tak je postup velmi jednoduchý. Stačí, abyste aplikaci otevřeli, a poté klepnuli ve spodním menu na Sources. Nyní je nutné v horní části obrazovky klepnout na Edit, a poté na Add. Otevře se nové okno s textovým polem, do kterého stačí vložit adresu repozitáře. Po přidání je nutné seznam vašich repozitářů aktualizovat tlačítkem Refresh, aby se nově přidané repozitáře zobrazily. Tweaky z repozitářů poté můžete klasicky instalovat pomocí vyhledávání.

Co se týče instalace jailbreaku, tak z bezpečnostních důvodů zde tento postup zveřejňovat nebudeme. Stačí však použít Google či YouTube, kde postupy k instalaci najdete. Na závěr tohoto odstavce bych jen rád podotknul, že magazín Jablíčkář není žádným způsobem zodpovědný za ztrátu dat, zničení zařízení a další situace, které mohou při neodborném použití jailbreaku a tweaků nastat. Celý postup tedy provádíte jen a jen na vlastní nebezpečí.

.